23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Obrnice - Obrnice si pořídí moderní zametací vůz, který výrazně pomůže s úklidem místních komunikací a chodníků, a to i v sousedním Chanově a Českých Zlatníkách.

„Moderní technika urychlí čištění obce, důležitým aspektem je ale zejména výrazné snížení prašnosti. Podaří se tak zlepšit kvalitu ovzduší v obci," uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

Multifunkční čisticí a zametací vůz vyjde na zhruba dva miliony korun, většinu pořizovacích nákladů – 1,83 milionu korun – tvoří příspěvek Stáního fondu životního prostředí. Obec připravuje vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stroje, který si musí poradit s úklidem celkem 151 tisíc čtverečních metrů komunikací. „Podmínkou je jeho víceúčelovost. Požadujeme i kropicí systém a systém sběru spadaného listí. Po dokoupení dalšího speciálního zařízení chceme vůz využívat také při sekání trávy či zimní údržbě," doplnila starostka.

Úklid venkovních prostor obec dosud zajišťovala prostřednictvím mužů a žen zařazených do veřejně prospěšných prací či veřejné služby, kteří pracovali ručně. „O nákupu stroje jsme začali uvažovat před dvěma roky, kdy přestala veřejná služba fungovat. Neměli jsme tehdy ani jistotu, zda se nám podaří získat dostatek lidí na veřejně prospěšnou práci. Spolupráce s úřadem práce se od té doby naštěstí zlepšila, uzavřeli jsme roční smlouvu," upřesnila Miklošová.

O dotaci na pořízení zametacího stroje obec požádala už v roce 2012, uspěla však až letos.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.