4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Most -  Za volant svého vozidla usedla 25letá žena z Mostu dvakrát pod vlivem drogy. Zjistili to policisté při silniční kontrole, kdy ženu kontrolovali na silnici mosteckého okresu.

Poprvé to bylo u obce Sedlec, kde žena měla pozitivní test na přítomnost drogy, podruhé hlídka řidičku zastavila poblíž obce Bečov a kontrola na návykové látky vyšla opět pozitivně. Mladá motoristka se následně podrobila odběrům krve. I výsledky toxikologické zkoušky byly pozitivní a ukázaly na skutečnost, že žena byla při řízení v obou případech ovlivněna metamfetaminem. Policisté obvodního oddělení v Obrnicích ženě sdělili podezření ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky. Případy jsou šetřeny ve zkráceném přípravném řízení.

Policisté v současné době častěji než dříve přistihují řidiče, kteří jezdí pod vlivem návykových látek, kdy jde zejména o drogy. Případy ovlivněných řidičů marihuanou či metamfetaminem nejsou ojedinělé a počty odhalených případů se pomalu dostávají na úroveň motoristů, kteří řídí pod vlivem alkoholu. Policie v Mostě má v rámci silničního dohledu a preventivních aktivit jednu z priorit právě odhalování motoristů, kteří svým nezodpovědným chováním ohrožují další účastníky silničního provozu. Jen v letošním roce bylo šetřeno celkem 74 případů trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a další jsou šetřeny v rámci přestupkového řízení. Nepříznivá je skutečnost, že počty osob, které řídí pod vlivem drog, narůstají.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.