20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Most -  Demolice silničního mostu u vlakového nádraží se blíží. Už dnes odpoledne začala platit dopravní opatření právě kvůli plánovanému víkendovému bourání.

"Komunikace pod mosty bude dnes zúžena na jeden průjezdní pruh v každém směru. Úplná uzavírka pak začne platit o půlnoci z pátku na sobotu a potrvá do nedělních nočních hodin," podotkla mluvčí Mostu Alena Sedláčková s tím, že jakmile budou bourací práce hotové, silnice bude opět otevřena.

"Podle předpokladu by se tak mělo stát v pondělních ranních hodinách," dodala mluvčí města.

Automobily přijíždějící od Chomutova, Bíliny a Prahy budou odkloněny na objízdné trasy. Pro osobní automobily bude objížďka přes město, nákladní vozy čeká trasa citelně delší (viz obrázek na konci článku).

„Stavbaři zlikvidují silniční most mechanizací s vydrcovacími nůžkami. Postupně dojde k demolici silničního mostu a následně části lávky pro pěší. Způsob demolice je podobný těm na D1,“ uvedl pro Mostecké listy Matěj Benda z odboru investic a komunálního hospodářství mosteckého magistrátu.

Kvůli náročné opravě přilehlých mostů nezajíždějí autobusy MHD na nádraží. Konečnou stanicí je pro cestující Rudolická ulice. Cesta k nádražní budově je sice otevřená pro pěší i motoristy, lidé by zde však měli dbát zvýšené opatrnosti.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.