24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most - Demolice mostu u vlakového nádraží v Mostě začala v sobotu ráno. Jak jsme již včera informovali, hlavní silnice zůstává uzavřená a dělníci pokračují s demolicí  mostní konstrukce. Řidiči mohou využívat objížďku přes město.

Oba mosty se bourají najednou a práce tak probíhaly celou sobotu včetně úklidových.

"Hlavní tah z Chomutova přes Most na Teplice, silnice 1/13, která vede pod mostem, je uzavřená, ale jsou samozřejmě zajištěné objízdné trasy," podotkla náměstkyně primátora Mostu Hana Jeníčková s tím, že veřejná doprava není omezená.

Policie v souvislosti s uzavírkami přijala bezpečnostní opatření. "Od pátku do neděle budou hlídky ve městě dohlížet na plynulost a bezpečnost silničního provozu, neboť lze počítat s tím, že dojde k nárůstu automobilového provozu ve městě a tím i zpomalení dopravy v některých úsecích. Proto se policisté obrací na řidiče a žádají je, aby se k sobě chovali ohleduplně a obrnili se trpělivostí," sdělila v pátek mosteká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Po dokončení kompletní opravy, bude mít nová konstrukce podobu dvou mostů jak pro automobilovou, tak pěší nebo cyklistickou dopravu.

Demolice a následná výstavba nových mostů vyjde přibližně na 32 miliónů korun. Město počítá, že nové přemostění bude hotové začátkem příštího roku. Okolí nádraží bude mít moderní podobu a vozy taxi služby budou například zajíždět přímo před vchod nádražní budovy.

V sobotu byla z důvodu demolice mostu u mosteckého nádraží ČD uzavřena obousměrně silnice I/13. Doprava byla vedena objízdnou trasou přes město a pro vozidla nad 12 tun pak obchvatem přes Čepirohy, Vršanskou, Komořany. Uzavírka začala od 6 hodin a potrvá do neděle, kdy ideálně už v 18 hodin bude komunikace opět zprovozněna.

Fotografie pro www.e-mostecko.cz zaslal do redakce spolupracovník redakce Zdeněk Horák

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.