19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Mostecko – Na koleje mezi Mostem a Litvínovem v pondělí ráno 12. září poprvé vyjede nová tramvaj mosteckého dopravního podniku EVO 1. Název je zkratkou anglického slova Evolution – česky prostě evoluce či vývoj. A je to opravdu zase skok dopředu proti současné technice.

V tramvaji budete moci zdarma brouzdat po internetu díky silné wifi síti. Ta je prý tak silná, že pokud pojedete autem vedle tramvaje, můžete se také připojit. Ve voze je také klimatizace salonu pro cestující. Dovnitř se posadí 30 cestujících a pobere 80 stojících pasažérů.

„Do plného provozu vyjede tramvaj EVO 1 poprvé v pondělí 12. září ráno na lince č. 4 v 8:17 hodin ze zastávky Most, Dopravní podnik. Střídavě pak bude obsluhovat linky č. 4, 3 a 1, jejichž trasy spojují Most a Litvínov," uvedl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

EVO 1 je čtyřnápravová jednosměrná nízkopodlažní tramvaj se čtyřmi dveřmi, plně otočnými podvozky a pevnými nápravami a rekuperací elektrické energie. Dopravní podnik zakoupil EVO I od výrobce - společnosti PRAGOIMEX - za výhodnou cenu, která je o více než polovinu nižší, než u tramvají VARIO. Jedná se totiž o prototyp, který má ujeto zhruba 50 tisíc kilometrů.

Nízkopodlažní tramvaj EVO 1 je nejmenším zástupcem modulového řešení celé typové řady EVO, která symbolizuje slovo EVOLUTION - nepřetržitý rozvoj. EVO 1 je jednočlánková tramvaj s délkou skříně 15,1 m.

1109tramvaj

Na tramvaji jsou zabudovány čtvery vně předsuvné dveře, které urychlují výměnu cestujících na zastávkách. První dveře jsou jednokřídlé o šířce 750 mm, další troje dveře jsou dvoukřídlé o šířce 1 300 mm. U druhých dveří je nainstalována ručně ovládaná mechanická plošina usnadňující nástup cestujícím s omezením mobility. Všechny dveře mají ochranné bezpečnostní systémy proti sevření cestujících.

Vozidlo je vybaveno vnějším a vnitřním kamerovým systémem s přípravou pro záznam. Kamery jsou umístěny nad každými dveřmi, dále jsou 2 kamery pro exteriér a 4 kamery pro zobrazení interiéru.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.