23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Komořany – Ve středu dopoledne začne proudit do domácností na Mostecku teplo z teplárny v Komořanech. Ta začíná temperovat na základě žádosti významných odběratelů a po dohodě s hlavními distributory tepla.

„Společnosti United Energy  a Severočeská teplárenská zahájí temperování domácností v Mostě a Litvínově ještě dnes, tj. 11. září v dopoledních hodinách. Topná sezóna tak v obou městech začne o několik dní dříve než loni," uvedla mluvčí United Energy Miloslava Kučerová.

V loňském roce začalo vytápění domácností i nebytových prostor v Litvínově 19. září, v Mostě pak dokonce až 24. září, což je o 13 dní později než v roce letošním.

„V případě, že se teplé počasí ještě vrátí, vytápění může být opět přerušeno, jako tomu bylo i v předchozích letech," poznamenala Miloslava Kučerová.


Otopné období dle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu začíná 1. září a končí 31. května. V tomto rozmezí jsou zahájeny dodávky tepla, jestliže dva po sobě jdoucí dny klesne průměrná denní teplota pod 13 stupňů Celsia a není očekáván další den vzestup teplot.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.