6. prosince 2016 Svátek má Mikuláš

Litvínov - Litvínovští florbalisté začali úspěšně svojí cestu sezonou, ve které hodlají minimálně zopakovat svou účast v posledním play-off. Soupeřem jim v prvním kole byl nováček z Rožnova a již od prvních okamžiků bylo zřejmé, že svojí kůži lacino neprodá.

SK Bivoj Litvínov - 1. FBK Rožnov p/R 6:3 (1:1, 3:0 2:2)

První třetina se nesla spíše ve znamení vymezení silové, než herní, převahy. Tomu také odpovídalo 14 rozdaných trestných minut. Bivoj se na nováčka vrhl dle očekávání, ale ve finálních okamžicích scházelo přesnější zakončení, možná zaviněné nepřehledností mezi barvami dresů jednotlivých aktérů (černo-žlutá vs. zlatá). Poprvé šli domácí do vedení, když v páté minutě lišácky skóroval Skuhrovec. Rožnov se postupně začal otrkávat a nejen že sem tam i zazlobil, ale dokonce i v 19. minutě srovnal. Po důrazu rožnovského Viktoříka se šlo do šaten za vyrovnaného skóre.

Další ligový zápas sehrají bivojové v sobotu 28.9. v Brně s místním zřejmě největším favoritem na postup do extraligy – Hattrickem Brno.

Další domácí zápas pak v sobotu 5.10 od 17:30 proti týmu Start98 Praha.

Mezitím si ještě odskočí do Prahy na pohárový zápas proti tamnímu Athlatics Praha.

Do druhé třetiny litvínovští nastoupili místo dvou na tři pětky. Díky tempu, které získali rychlým střídáním, konečně uchopili pevně otěže zápasu. V šestadvacáté minutě po soustavném tlaku doklepl balónek za záda Panaše Hocelík a v 34. minutě po sólu zakončoval pod padajícího gólmana Hulič. V průběhu druhé třetiny se ukázaly výhody drsné fyzické přípravy a tam, kde litvínovští získávali o krok navíc, tam jej rožnovští ztráceli. Možná proto místy vypadali hosté, jako by zvolili špatné obutí. Ke konci třetiny viděl Skalitz červenou, na štěstí pro něj a v neštěstí pro hosty, pouze v obličeji soupeře, po nechtěném kontaktu. V předposlední vteřině ještě dodal klidu Krejčí, který brilantně zužitkoval skvostný výhoz nováčka v litvínovské brance – Kohouta.

Do třetí třetiny vstupovali domácí instruováni, aby neponechali zbytek zápasu náhodě a tak se i stalo. Na 5:1 hned ve druhé minutě skóroval po parádní přihrávce Gebhardta Krejčí. Následující dvě vyloučení domácích ale Litvínov přibrzdily a dost možná i zachránily Rožnov od debaklu. Na konci dvojnásobného vyloučení se prosadil Svačinka. Po oboustranných výpadech a přelévání hry se podařilo po famózní kombinaci zkompletovat hattrick domácímu hráči zápasu Krejčímu. V posledních minutách se nováček snažil ještě dotáhnout, ale přes přesilovku a power-play zvládl pouze kosmeticky upravit skóre v čase 59:57 Svačinka.

Branky (asistence):

04:33 Michal Skuhrovec (Odřej Hertl), 25:48 Viktor Hotelík (Daniel Hulič), 23:09 Daniel Hulič, 39:58 Ondřej Krejčí (Martin Kohout), 41:51 Ondřej Krejčí  (David Gebhardt), 51:55 Ondřej Krejčí (Viktor Hotelík)

Zákroky: Kohout 13 – Panaš 17