3. prosince 2016 Svátek má Svatoslav

Most - Po fantastickém úvodním nástupu mosteckých hokejistů v sobotu na domácím ledě proti týmu HC Slovan Ústečtí lvi, kdy Most vedl v desáté minutě 4:0, bylo rázem vše jinak a Ústecký Slovan nakonec v Mostě vyhrál 4:5.

V 7. minutě poslal do vedení domácí hokejisty Kafan. Za necelou minutu už to bylo po střele Smolky 2:0. Opět neuběhla ani minuta a Písařík už zvyšoval na 3:0. Ani Zavřel nepotřeboval ke vstřelení další branky více než minutu. V 10. minutě tak Most vedl 4:0 a nikdo si nedokázal představit, že takový zápas by mohl ještě ztratit. Ve 13. minutě sice Vobořil snížil na 4:1, ale na konci 1. třetiny bylo vše ještě pro domácí skvěle rozehráno.

Ve druhé části přišel z jejich strany kolaps. Ve 23. minutě dokázal Rod bleskově potrestat Sedláčkovo vyloučení. Za necelé dvě minuty přidal Kloz kontaktní branku na 4:3. V 27. minutě už Přeučil vyrovnal na 4:4. Most se postupem času vzpamatoval a udržel nerozhodné skóre do konce druhé části. Poslední třetina byla o tom, kdo udělá chybu. Ta bohužel přišla na straně domácích dvě minuty před koncem. Z náporu v útočném pásmu vyvezl puk Baránek a svůj únik přetavil ve vítěznou branku. Domácím už nepomohla ani závěrečná power play.

Branky a nahrávky: 7. Kafan (Andres), 8. Smolka (Gerhát, Tauš), 9. Písařík (Slavíček, Bojer), 10. Zavřel (Andres, Drtil) – 13. Vobořil (Boháč), 23. Rod (Sklenička), 24. Kloz (Baránek, Tůma), 27. Přeučil (Roubík), 58. Baránek (Tůma, Kloz)

HC Most: Volke – Charousek, Drtil, Kasal, Čížek, Havelka, Slavík – Tauš, Smolka, Gerhát – Bojer, Slavíček, Písařík – Nedrda, Koudela, Sedláček – Andres, Zavřel, Kafan

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct (10. Dlouhý) – Sklenička, Grin, Černý, Vobořil, Brož, Vaněk, Holomek – Rod, Roubík, Přeučil – Boháč, Meidl, Budínský – Vávra, Kloz, Tůma – Pořický, Baránek, Dostálek – Hanzl

Rozhodčí: Svoboda – Hynčica, Rozlílek