20. ledna 2017 Svátek má Ilona

Most - Na mosteckém autodromu se bude o víkendu rozhodně na co dívat, na své si přijde fanoušek snad každé automobilové značky. Rozmanitá startovní listina, která se stále plní je toho důkazem.

"Zveme všechny příznivce rychlých kol, motorismu a tím spojený adrenalin závodů s vůní benzínu na sobotní i nedělní den na Autodrom v Mostě, kde se bude konat letošní poslední v pořadí již šestý závod automobilů a formulí na okruzích s názvem Carbonia cup, který pořádá domácí Carbonia Racing a Karting Klub," zve za pořadatele Petra Krzáková.

Ve startovním poli se objevují jezdci nejen z Čech a Slovenska ale také Německa a Rakouska.

K vidění např. KTM X-BOW, Radical, rychlé Formule, mnoho sportovních BMW, Lotus, Ultima GTR, upravené Octavie, Melkus, několikero vozů Porsche GT, Corvette ZR1 aj.

Pro diváky tedy určitě perfektní strávení víkendového odpoledne.

Závod je opět vypsán pro kategorie závodních cestovních vozů (A), civilních vozů (B), speciálů (C) a formulí (D). Kdy budou moci jezdci bojovat o své důležité body do celkového umístění seriálu a pojede klasicky typu sprint, kdy bude možno si v tréninku vypsaném na 3x 20min. vyzkoušet a otestovat techniku, kvalifikace vozů určuje startovní pozici do závodu, kvalifikace je vypsána na 1x 25min. a 1x závod na 20min. který se pojede letmým startem.

Bude i tuning show

V rámci závodů sprintů bude po celý den 12.10. v depu probíhat také již známá Carbonia FK Tuning Show IV. pro příznivce krásných a pečlivě upravených automobilů, jež si také přijdou na své.

Budete moci shlédnout závody přímo z depa a přípravy jednotlivých teamů v boxech, různé exhibice např. čtyřkolek, můžete přihlásit svůj vůz do soutěže Show and Shine – srazová soutěž o nejhezčí tuningový vůz o ceny, shlédnete Erotickou myčku krásných slečen, zařazeny budou divácké soutěže o ceny, Simulátor F1, taneční vystoupení, přezouvání kol s pneu na čas o ceny, losování diváku o svezení na dráze závodním vozem aj.

Celý den Vás bude provázet vtipným mluveným slovem moderátor, občerstvení zajištěno stánky, prezentace a prodej modelů vozů, prezentace partnerských firem zaměřených na motorismus, focení s hosteskami aj.

"Ke klasickému závodu sprint, který se jede 12.10. jsme i na druhý den 13.10. zařadili 3hod. závod teamů - vytrvalostní. Zde budete moci shlédnout přípravu teamů, správné načasování a strategii vedoucí k výhře. Odpoledne pak zbyde čas pro meřené volné jízdy pro ostatní zájemce v New Race závodě. Neváhejte vyzkoušet si své jezdecké umění!" dodává Petra Krzáková.


Startovní listina se plní. Zájemci z řad závodníků i diváků se mohou o celém průběhu dnů informovat či přihlásit se do závodu na stránkách www.carboniacup.cz

Vstupné 100kč v sobotu 12.10., v neděli vstup zdarma.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.