19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most/Ženeva - Mostecký plavec Petr Podhorný je bronzový na světovém poháru. Finále Světového poháru v plavání s ploutvemi a rychlostním potápění se konalo koncem září ve švýcarské Ženevě. Závodu se zúčastnila i skupina mosteckých mladých talentovaných závodníků.

Vynikajícího výsledku dosáhl juniorský reprezentant ČR Petr Podhorný, který po výborném výkonu zlepšil své osobní maximum na trati 800 m PP a vyplaval si v tomto závodě bronzovou medaili. Ani v dalších disciplínách se Petr neztratil. Pro skvělé čtvrté místo si doplaval v silně obsazeném závodě na 100 m PP a sedmou příčku obsadil v závodě na 200m PP. V celkovém hodnocení Světového poháru ročníku 2013 se Petr Podhorný vešel do nejlepší desítky juniorů světa, když skončil na devátém místě z celkového počtu 235 plavců. Informoval o tom Josef Žižka z Uhlomost – sport Most.

Ani ostatní mostečtí plavci se v konkurenci neztratili, přestože věkově zatím spadají do kategorie starších žáků. Jakub Ihnačinec, Adam Šácha, Karolína Žižková a Karolína Dérerová téměř ve všech disciplínách pokořili hodnoty svých osobních rekordů a obsadili místa ve středu výsledkových listin, což je vzhledem k tomu, že plavali proti konkurenci borců o 3 až 4 roky starších výborný výsledek. Velmi hodnotným výsledkem je osmá příčka Karolíny Žižkové na trati 100 m RP.

V celkovém hodnocení Světového poháru v ploutvovém plavání v roce 2013 obsadil oddíl Uhlomost – sport Most 22 místo ze 136 klubů celého světa.

V kategorii juniorů chlapců mostečané skončili v konkurenci 78 týmů na celkově 8. místě. Ve stejné kategorii obsadily mostecká děvčata 25 míst z 82 klasifikovaných klubů.

Tyto výsledky jsou velkým příslibem pro budoucnost mosteckého plavání. V příštích sezónách mají mostečtí plavci rozhodně na to, aby tyto výsledky výrazně překonali a bojovali o umístění v první desítce celkové klasifikace.