4. prosince 2016 Svátek má Barbora

Litvínov - Na zápas kola zavítal do Litvínova florbalový celek Ústí. Nováček ligy, pasovaný na černého koně soutěže. Ústí se před zápasem nacházelo na páté pozici, ale na první Litvínov ztrácelo pouze tři body. Tak byla tabulka vyrovnaná. V prvním zápase po přestřelce a krásném zápase vyhrál Litvínov 12:8.

SK Bivoj Litvínov - Florbal Ústí 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Vzhledem k důležitosti zápasu i společné minulosti některých hráčů obou celků bylo tedy jasné, že se bude jednat o vypjatý a divácky atraktivní zápas.

Na zápas dorazilo krásných 120 fanoušků florbalu mezi kterými bylo i hodně diváků z Ústí, všichni v hale vytvořili skvělou atmosféru.

Utkání započalo ve vysokém tempu a s důraznou hrou obou protagonistů. Oproti minulému zápasu se oba celky soustředily více na hru ze zabezpečené obrany. Do střelecké listiny se jako první v páté minutě zapsal Ladislav Svoboda z Ústí. Litvínov však záhy kontroval brankou zkušeného matadora Skořepy. Od této chvíle již hostující celek ani jednou v zápase nevedl. Další branky Litvínova přidali Řeháček s Hertlem. Oba krásné. V první třetině byl rozdíl mezi hrou obou týmů asi největší a Litvínov mohl (a ve skutečnosti se mu tak i podařilo) dát i více, než v zápise zapsané tři branky.

Od druhé třetiny se v utkání malinko přitvrdilo a do hry více začaly promlouvat přesilové hry. Celkově v zápase hrál Litvínov tři a Ústí čtyři přesilové hry. Žádný tým v nich však ani jednou neskóroval. Druhá třetina byla předvedenou hrou vyrovnanější. Ústí bylo nebezpečné hlavně v přesilových hrách, kdy nevyužilo pár gólových příležitostí. V litvínovských barvách skórovali Kropáček a Řeháček. Kropáček se prosadil po parádní kombinaci první lajny Bivoje a druhý jmenovaný tečoval do prázdné střílenou přihrávku Hertla.

Třetí třetina nabídla dramatickou podívanou. Brzy po začátku se totiž prosadil téměř z nulového úhlu ústecký Bečvář (asi technicky nejlépe vybavený obránce Ústí) a dotáhl hostující celek na rozdíl jediné branky. Ústecký celek tak byl celou třetinu na dostřel, přičemž litvínovským fanouškům asi nejvíce zatrnulo při dvou vyloučeních domácích. Skóre se ale měnilo až v poslední minutě a to až když Hulič skóroval do prázdné branky Ústí.

Branky (nahrávky):

5:13 Skořepa (Skuhrovec) 1:1, 9:40 Řeháček (Hertl) 2:1, 17:03 Hertl (Skořepa) 3:1, 22:30 Kropáček (Hulič) 4:2, Řeháček (Hertl) 5:2, 59:19 Hulič (bez) 6:4