Most -  Mostecké házenkářky hostily na domácí palubovce celek HK Slovan Duslo Šaľa a šlo doslova o infarktové utkání, přesně řečeno o jeho závěr, kdy mostecké házenkářky měly nakonec více štěstí a v duelu nakonec vyhrály o jednu jedninou branku. Zápas tak skončil 26:25 a oba body zůstávají na severu Čech.

"V prvním utkání druhé poloviny soutěže jsme přivítali souseda z tabulky, celek HK Slovan Duslo Šaľa. Shodný počet bodů i fakt, že oba celky dominují interlize nejlepšími obranami dával tušit, že k vidění bude jistě velmi kvalitní a zajímavá házená," uvádí na internetové stránce DHK Baník Most trenér Dušan Poloz.

"Vzhledem k výše uvedenému jsme si byli vědomi, že nás čeká velmi těžké utkání. Nemalou měrou k tomu přispěl i náš slabý výkon na půdě Partizánského, po němž vyvstalo spousta otazníků a na který přirozeně navazoval týden plný snahy nalezení příčin naší herní nepohody a tendence o jejich eliminaci.

Vstup do utkání a vlastně celý průběh prvního poločasu nasvědčoval tomu, že se tým opravdu opět našel a že nehodlá připustit žádné zaváhání. Počet obdržených branek za prvních 30 minut odrážel dokonale obraz naší předváděné hry a soustředěnost na zápas.Takto výborný poločas jsme předvedli již před časem a sice v euro-pohárovém utkání proti HC Zalau. Poločas 16:7.

Kdo však mohl tušit, že se bude bohužel opakovat také průběh druhé půle ze zmíněného zápasu a to i přes odlišné poločasové pokyny. Naše naivní a nedůsledná obrana 0:6 nás dostala do velkých problémů, které se pak přirozeně promítly také do útočné fáze hry. Není možné abychom obdrželi 3× tolik branek než v první půli bez následků. Vynikající hra soupeře a změna jeho obranného systému nám dělala značné potíže. Projevilo se také jednoznačně polevení koncentrace i slabší nasazení v útočných činnostech. Průběh celého zápasu naznačuje, že náš tým umí a dokáže hrát na vynikající úrovni v případě naprosté soustředěnosti, ale současně jsme se znova přesvědčili, že jakákoli lehkovážnost v našich herních činnostech nás může stát body.

"Nakonec jsem samozřejmě potěšen, že jsme i přes velmi obtížný průběh druhé půle dokázali zápas dotáhnout do úspěšného konce. Děkujeme všem divákům, kteří si našli cestu do sportovní haly a pomohli nám k zisku dalších důležitých bodů," uvádí trenér Poloz.