3. prosince 2016 Svátek má Svatoslav

Praha, Litvínov - V devatenáctém kole byl pro první Bivoj na rozvrhu zápas s pražským týmem Startu. Zápas měl být pro litvínovské jednodušší předchozích, celek z Prahy se totiž před zápasem nacházel na devátém místě, s pouhou teoretickou vyhlídkou účasti v play-off. Kdo by čekal klidné vítězství favorizovaného Litvínova, byl by ale nepříjemně překvapen.

FBC Start98 - SK Bivoj Litvínov 4:5 (2:0, 2:3 0:2)

Hráči Startu hráli o vše, neúčast v play-off s sebou totiž nese boj o udržení. Byť Bivoj nevstoupil do zápasu jako horší tým, byl tím týmem který neproměňoval své šance a naopak nechal skórovat pražského soka. Start byl až do branky Kropáčka na 4:4 neustále ve vedení. V 53. minutě vstřelil Hulič branku na 4:5 pro Bivoj. Ta se ukázala jako branka vítězná. Litvínovští se v nervózní koncovce řádně strachovali o vítězství, obzvláště když v posledních minutě bránili powerplay domácích a vteřinu před sirénou nesrovnal v tutové šanci Štyler.

Před hráči Bivoje je tak stále ještě spousta práce, aby v play-off mohli pomýšlet na vyšší mety. Jakou formu si do něj přinesou snad poodhalí další domácí zápas. Bivoj jej odehraje v neděli 9.2. od 15:00 s pátým Znojmem. Znojmo v sobotu přestřílelo druhé Vinohrady 10:6 a ukázalo, že v play-off také nebude soupeřem do počtu. Zápas to bude jistě velmi atraktivní. Ve vyhroceném prvním vzájemném duelu, bral Bivoj na Znojemské palubovce dva body v prodloužení.

Branky (nahrávky):
21:40 Mandelbaum (Plomer) 2:1, 25:02 Boubelík – vlastní 3:2, 37:34 Černý (Hulič) 4:3, 46:41 Kropáček (Hulič) 4:4 a 52:24 Hulič (Kropáček) 4:5

Zákroky: Kohout 14 – Cmíral 26

Střely na branku: 18:31

Hráči zápasu: Altman - Hulič (1+2)