19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Soči, Most - Český reprezetnant Marek Skála od ranních hodin bojuje mezi třicítkou mužů o olympijsou medaili ve slopestyle v akrobatickém lyžování. V Soči ho doprovází jeho trenér, Mostečan Roman Dalecký. Ten je mezi sportovci známý jako jeden ze zakladatelů Jumparku v Havrani. Držte palce!

Závody můžete sledovat už od 7.15 na ČT sport. V jízdě Marka skály je šest překážek a na každé se diváci budou moci podívat na zajímavé triky.

Trnér Roman Dalecký přitom sám mohl závodit, nebýt vážného úrazu ramene. „Trať, na které bude Marek závodit, je veliká, ale naštěstí jsme měli hodně času na trénování a docela jsme si na ni zvykli. K dokončení jízdy nám chybí asi 10 %, což je jedna překážka. Zítra máme poslední trénink před závodem tak snad to dopilujeme. Marek je trošku nervózní, ale cítí se dobře a udělá vše pro to, aby do jízdy dal maximum," říká na dálku trenér olympionika Roman Dalecký. O jeho účasti v Soči informovaly Mostecké listy.

Mostecké magistrátní noviny dále připomínají, že akrobat Marek Skála je na olympiádě historicky prvním českým reprezentantem v disciplíně slopestyle. Na olympijskou vstupenku si však musel počkat, a to až do posledního přepočítání kvót. Zelenou dostal od Mezinárodní lyžařské federace teprve 24. ledna. „Ještě před dvěma lety bych se myšlence cesty na olympiádu smál. Dnes jsem šťastný. Moje první konkrétní olympijská vzpomínka se váže k Naganu kvůli hokejistům. A teď mám šanci vyšlapat cestičku našemu sportu. Je to pecka," neskrývá dojetí čtyřiadvacetiletý akrobat Marek Skála.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.