19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Chomutov – Ticho tichoučko bylo dnes dopoledne na chomutovském zimním stadionu. Severočeské derby jako řemen (i když jen přípravné) s Litvínovem sledovaly pouhé tři stovky fanoušků. A tak se stalo, že když už Piráti po dvou a půl měsících zase jednou vyhráli, většina z „věrných" to bohužel neviděla.

Chomutov - Litvínov 4 : 2

S trochou nadsázky by se dalo říci, že snad bude lepší na hokej nechodit. Prázdná hala jakoby domácím vyhovovala. Tým Jaroslava Becka byl sice pár minut po začátku utkání pod mírným tlakem Litvínovských, vše ale v pohodě ustál a v sedmé minutě se navíc po úniku Jaroslava Svobody dostal při vlastním oslabení do jednogólového vedení.

Druhá část přinesla nejvíce gólů i vyloučení

Druhá třetina začala pěkně zostra. Nejprve se do sebe pustili hostující Gula s Markem Bomersbackem (rozhodčí ocenili oba dvouminutovým trestem), ani ne o minutu později to zase zajiskřilo mezi Chaloupkou a Stehlíkem. Litvínovský František Lukeš navíc vyfasoval desetiminutový distanc za nesportovní chování.

Po počátečních šťouchancích se začali hráči znovu věnovat hokeji a už v pětadvacáté minutě se opět měnilo skóre. Tvrdá střela Vojty Kubinčáka, přesná teč Martina Lojka a Francouz v bráně neměl šanci (2:0). O dvě minuty později se poprvé v zápase radovali také hosté. Robin Hanzl snižuje na rozdíl jednoho gólu přesnou střelou pod víko (2:1). Ve dvaatřicáté minutě došlo ke změně v litvínovské svatyni, při signalizovaném vyloučení Lukáše Pulpána odjíždí Francouz na střídačku a do hry už poté naskakuje plánovaně střídající Patrik Nechvátal. Dlouho si ale klidu v brance neužil, v osmatřicáté minutě využívají domácí přesilovku, pozdrav za jeho záda posílá Josef Straka (3:1).

Třetina poslední, minuta čtyřicátá sedmá a Vojtěch Kubinčák zvyšuje střelou od pravého mantinelu na rozdíl tří branek (4:1). O pouhých dvacet vteřin později se v samostatném úniku ocitá Peter Jánský a upravuje stav celého zápasu na konečných (4:2).