6. prosince 2016 Svátek má Mikuláš

Litvínov - A je dobojováno. Hokejisté Litvínova si v letošní sezóně play off bohužel nezahrají. O postup do předkola play off HC Verva Litvínova podlehla až v samostatných nájezdech s pražskou Slávií 2:3. Skončilo tak litvínovské úsilí o účast v play off. Verva dvakrát vedla, nakonec ale v rozhodujícím zápase podlehla pražské Slavii a bude tak pokračovat v nadstavbové skupině o umístění na 11. až 14. místě.

Dobojováno! Litvínov si letos v play off nezahraje

Po normální hrací době skončil v pátek večer zápas nerozhodně 2:2. Rozhodovaly tak samostatné nájezdy.

Branky a nahrávky: 20. Žejdl (Jelínek), 32. Tomica (Žejdl, Jelínek), nájezd Kadlec – 15. Hanzl (Chaloupka, Ručinský), 29. Martynek (Hanzl, Šlégr)

Rozhodčí: Fraňo a Šindler

Vyloučení: 4:6

Využití: 1:1 Oslabení: 0:0

Diváci: 11028

HC Slavia Praha: Svoboda – Šenkeřík, Kadlec, Wharton, Valach, Holub, Knot, Kolařík – Tomica, Jelínek, Žejdl – Sklenář, Langhammer, Krenželok – J. Doležal, Klhůfek, Stránský – Poletín, T. Doležal, Vrdlovec. Připraven Furch. Trenéři Růžička a Weissmann

HC VERVA Litvínov: Francouz – Gula, Šlégr - Stříteský, Zeman – Posmyk, Chaloupka – Pavlík - Jánský, Hübl, Ručinský – Martynek, Hanzl, Trávníček – Černý, Piroš, Lukeš – Majdan, Jurčík. Připraven Nechvátal. Trenéři Rulík a Hořava

OHLASY TRENÉRŮ:

Vladimír Růžička: "Bylo to vynikající utkání pro diváka, přišlo hodně lidí, parádní atmosféra. Ten zápas byl poměrně vyrovnaný. Bylo dobré, že když jsme dostali gól, tak jsme se paradoxně vždy dostali do obrovského tlaku a podařilo se nám srovnat. Třetí třetina pro nás vyzněla velice dobře, tam jsme prvních 12 minut v útočném pásmu vařili led. Bohužel tam nic nepadlo, nic jsme nedoklepli. Soupeř hrál na rychlé protiútoky, jeli dnes čtyřikrát sami, ale my to většinou dobruslili. Myslím, že rozhodl i vynikající výkon Adama Svobody. Musím klukům poděkovat, že to odmakali do konce. Nějakým zázrakem jsme se dostali zase do předkola a jsem rád, že jsme to uhráli."

Radim Rulík: "Myslím, že jsme viděli z obou stran dobré utkání, oba týmy šly nadoraz. Pro nás nebylo úplně dobré, že když jsme se dostali dvakrát do vedení, tak jsme ho neudrželi delší dobu. Potřebovali jsme, aby soupeř trochu znervózněl. V závěru třetí třetiny jsme měli dobrou šanci z přesilovky, pak měl další Martin Ručinský v prodloužení, když se dostal od mantinelu sám před gólmana, ale šance jsme neproměnili a došlo až na nájezdy. V nich byl soupeř úspěšnější a zajistil si předkolo."