6. prosince 2016 Svátek má Mikuláš

Litvínov, Rožnov - Minulý víkend hostil Bivoj soupeře z Rožnova. Před začátkem série byl Bivoj favorizován, přičemž obě utkání došly k vyrovnané koncovce a pokaždé vyhrál jiný celek (7:6p, 6:7pn). Tento víkend vyjel Bivoj Rožnovským návštěvu oplatit a výlet to byl vskutku úspěšný. Byť skóre duelů hovoří jasně, hráči Litvínova ze sebe museli vydat to nejlepší aby moravského soka pokořili.

Bivoj se v sobotu i neděli prezentoval výborným týmovým výkonem. Foto: Jiří Škrobák

Celá víkendová konfrontace by se dala rozdělit na dvě poloviny. První polovina končí ve třetí třetině prvního zápasu za skóre 5:5 v padesáté minutě. Potud byly oba celky rovnocennými soupeři a utkání mohl vyhrát i šťastnější celek.

1. FBK Rožnov p/R - SK Bivoj Litvínov 5:9 (3:3, 1:1 a 1:5)
1. FBK Rožnov p/R - SK Bivoj Litvínov 3:8 (1:3, 2:3 0:2)

Součet zbývajícího skóre je ale 12:3 pro Litvínov. Bivoj totiž v 51. minutě prvního zápasu po delší době využívá přesilovou hru donutí soupeře riskovat a svou zarputilostí a zkušeností láme první zápas ve svůj prospěch. Poprvé v sérii vyhrává jeden z celků jednoznačněji zápas a Rožnov se nachází v těžké situaci – musí nutně vyhrát a v nohách má hodně náročný den starý zápas. Zkoncentrovaní borci Bivoje ale již neponechali nic náhodě a celý druhý zápas tahali za delší konec provazu.

Bivoj se v sobotu i neděli prezentoval výborným týmovým výkonem. Nejlepšími hráči byli zvoleni Hocelík, ten za sobotní zápas ve kterém se blískl hattrickem (3+1) a ve druhém zase svůj výkon brankář Kohout.

V semifinále se tak Bivojové mohou těšit na konfrontaci s Brnem, kam tenhle víkend vyjíždí na první dva zápasy semifinále. Třetí a případné čtvrté semifinále odehrají litvínovští opět na své hale, přespříští víkend. Termíny budou brzy zveřejněny.

Statistiky prvního zápasu:

Branky (nahrávky):
04:09 Hocelík (Řeháček) 1:1, 13:53 Krejčí (Pecháček) 2:2, 16:36 Plomer (Mandelbaum) 2:3, 30:12 Hertl (Werner) 4:4, 41:11 Hocelík 4:5, 50:16 Kropáček (Hocelík) 5:6, 51:48 Hocelík 5:7, 57:26 Krejčí (Pecháček) 5:8 a 58:16 Řeháček (Kropáček) 5:9

Statistiky druhého zápasu:

1:14 Řeháček (Hertl) 0:1, 14:42 Kropáček (Hulič) 0:2, 17:50 Hertl (Řeháček) 1:3, 24:51 Mandelbaum (Hulič) 1:4, 26:48 Hocelík 1:5, 37:29 Skuhrovec (Pecháček) 3:6, 41:34 Skuhrvec (Pecháček) 3:7 a 56:06 Hertl (Hocelík) 3:8

Zákroky: Obšivač 17 – Kohout 20

Hráči zápasu: Kristek - Kohout