17. ledna 2017 Svátek má Drahoslav

Most, Bílina – Mostecký sedmiletý závodník Julius Mikula z Moto Most Clubu uplynulou sobotu startoval na svém prvním letošním motokrosovém závodě. Jednalo se o volný závod ze seriálu Batti MX cup na závodišti ve Světci u Bíliny.

Julius Mikula si dojel pro druhé místo. Foto: Moto Most Club

Jula startoval v dětské kategorii 50ccm. V první závodní rozjížďce měl ihned po startu pád. Byl přejet soupeřem, ale oklepal se a dral se zpět na motorku. Od startu odjížděl poslední a jízdu dokázal dokončit na pátém místě. Druhou rozjížďku vyhrál a v celkovém součtu jízd skončil na druhém místě.

V této kategorii se zúčastní celého seriálu Batti MX cup. Seriál je pod záštitou ÚAMK. „Kategorii 50ccm bohužel autoklub nevypsal v Mistrovství České republiky juniorů. Vedení Střediska motocyklového sportu pro Severní Čechy kategorii 50ccm, potažmo dětské kategorie, také nevypsalo. Tudíž pro našeho jezdce musíme najít podniky pro výkonnostní růst. Podniky, kde bude možné závodit a připravit ho do vyšších kategorií," uvedl Ladislav Havej z Moto Most Clubu.