Litvínov - V uplynulém víkendu se florbalová semifinálová série přenesla do Litvínova. Bivojové prohrávali s Brnem 2:0 a nesměli si dovolit ani jednou zaváhat. V sérii hrané na tři vítězné zápasy by to znamenalo rozloučení se se sezonou. Litvínovští si tak víkendové zápasy pracovně pojmenovali epizoda III a epizoda IV a nechtěli přijmout alternativu, že by se doma hrálo pouze jednou.

Radost Litvínovských Bivojů. Foto: David Šindelář

SK Bivoj Litvínov - FBŠ Hattrick Brno 12:2 (4:2, 2:0 a 6:0)
SK Bivoj Litvínov - FBŠ Hattrick Brno 5:3 (0:2, 3:0 a 2:1)

V sobotu se utkání účastnilo skvělých 146 fanoušků a vypadalo to, že si na zápas koupili vstupenku i hráči Brna. Po nadějném začátku, kdy Hattrick vedl 1:2, byli už totiž spíše diváky bivojského představení. V zápase se v domácích barvách zaskvěla především trojice Hulič, Krejčí a Hocelík. Prvně jmenovaný sedmi body, všichni hattrickem. Ve skvělé atmosféře si domácí hráči dokráčeli k důležité výhře i porci potřebné sebedůvěry.

Následující nedělní střet už nervy domácích fanoušků nešetřil. Brno znovu do zápasu vstoupilo o něco lépe a Bivoj dlouho prohrával 0:2. Naštěstí další příležitosti Hattricku končily na obětavé obraně, případně na výborném Kohoutovi. V o poznání vyhrocenější atmosféře, na sklonku druhé třetiny, zavelela první formace Bivoje k obratu. Kropáček, Hocelík a Hulič během čtyř minut obrátili na 3:2. Třetí třetina byla pro oba celky třetinou o vše, Brno hnané vidinou malého náskoku Bivoje a nejistého pátého utkání chtělo sérii ukončit. Situace vygradovala při dvojitém vyloučení Litvínova. Domácí se ubránili pouze napůl a v 54. minutě Brno srovnalo. V chvílích nejtěžších se ale ukázalo jak moc litvínovští chtějí pokračovat dále. O minutu později se zase Litvínov ujal vedení - Krejčí usměrnil skvělou přihrávku Hertla. V poslední pětiminutovce Brno tlačilo, ale Bivoj nechyboval a ve finále ještě Hulič potrestal brněnskou hru bez brankáře.

Rozhodující utkání se uskuteční v Brně, a to ve středu 26. března od 19 hodin. Vítěze ve finále čeká lepší z dvojice Vinohrady, Česká Lípa. Zde kde se také musí odehrát rozhodující pátý zápas.

Statistiky prvního zápasu:

Branky (nahrávky):
02:55 Hulič 1:1, 04:30 Hocelík (Kropáček) 2:2, 18:00 Krejčí (Hertl) 3:2, 18:05 Hulič (Kropáček) 4:2, 27:34 Skuhrovec (Hulič) 5:2, 39:03 Kropáček (Hulič) 6:2, 41:45 Černý (Krejčí) 7:2, 45:17 Hocelík (Hulič) 8:2, 46:58 Krejčí (Plomer) 9:2, 48:03 Hulič (Hocelík) 10:2, 49:40 Krejčí (Hulič) 11:2 a 55:22 Hocelík (Werner) 12:2

Zákroky: Kotula 25 – Kotua 23, Chrást (od 51:16) 13

Vyloučení: 0 - 3

Hráči zápasu: Krejčí - Houšť