19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most -  Druholigový FK Baník Most 1909 má odedneška nového hlavního kouče A mužstva. Je jím Vít Raszyk a bude mít k ruce oba dosavadní trenéry A mužstva Pavla Chaloupku a Stanislava Hofmanna, kteří tak přecházejí na posty asistentů hlavního kouče. Navíc Chaloupka bude působit jako kouč u nejstaršího týmu dorostenců U19 ve dvojici s trenérem Zdeňkem Müllerem. Informoval o tom dnes klub na svých stránkách.

Zanedlouho osmatřicetiletý Raszyk pochází z Karviné, kde působil i jako hráč na profesionální úrovni. Ve Varšavě studoval FTVS, kde rovněž hrál. Na začátku své trenérské kariéry vedl divizní tým mužů. Dva roky působil jako trenér v Anglii. Později přešel k mládeži, kde absolvoval řadu stáží například v Londýně, Paříži nebo v Madridu. Trénoval dorostence na ligové i extraligové úrovni v Teplicích nebo Ústí nad Labem. Vedl fotbalové výběry mládeže Ústeckého kraje. Do Mostu přichází z FK Ústí nad Labem, kde byl šéftrenérem mládeže. Žije v Teplicích.

„Oba trenéry A mužstva znám a věřím, že se budeme vhodně doplňovat. Chtěl bych, abychom tým správně nasměrovali, a to nejen v této sezoně, ale s výhledem na sezony další. Možná zkusíme změnit systém, styl hry a hráče motivovat do budoucna,“ řekl nový kouč FK Baník Most 1909.

Vedení klubu počítá, že by se Vít Raszyk od léta zároveň stal šéftrenérem mládeže a dohlížel by tak na vývoj fotbalových talentů a jejich možné postupné zařazení také do týmu dospělých.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.