Most - Jezdci Moto Most Clubu se o víkendu zúčastnili v nabité konkurenci přeboru Čech na trati v Kramolíně u Nepomuku. Bohužel nestartovali všichni mostečtí motokrosaři a vynechali i prestižní kategorii 125 2T, v které se letos objeví Ladislav Havej až plně doléčí rameno.

Kramolín Buell cup se jel v sobotu 6. dubna. Foto: archiv Moto Most Clubu

Mostečané nastoupili do pohárového závodu MX2 C, kde bylo přihlášeno 47 startujících. V první jízdě se povedlo Berglerovi s Havejem držet krok s první desítkou, po několika chybách ovšem závod dokončili v druhé polovině startovního pole a za nimi i třetí jezdec Moto Most Clubu Hausner. Druhá jízda byla obdobná. Havej v první polovině závodu upadl a rozjíždku nedojel. Hausner s Berglerem skončili na nebodovaných místech v druhé polovině startovního pole.

"Ve spolupráci s naším klubem jede Petr Hájek, jezdící za BV Racing Team MMČR. Tento jezdec obsadil v kategorii Open 8 a 9. Místo. Petr by nám měl v průběhu sezony pomoci se zvládnutím přípravy na větší podniky. Má zkušenosti z mezinárodních podniků a pravidelně se zúčastňuje vrcholových motokrosových podniků v ČR. Již tento víkend pojede Hájek MMČR v Kaplici," uvedl Ladislav Havej z Moto Most Clubu.

Dalším závodem seriálu Buell cup budou Kříše u Břas 20. dubna. Tam by měli mít mostečtí závodníci zástupce v kategorii Open C a Open.