19. ledna 2017 Svátek má Doubravka

Most - Nedělní hřiště 11. ZŠ Most bylo kulisou šestého kola Mostecké ligy malé kopané. Ani v něm nenašli Gambleři svého letošního prvního přemožitele a lize tak zatím vládnou s šesti vítězstvími ze šesti zápasů a impozantním skóre 41:10.

Mostecká liga malé kopané.

První zápas proti sobě svedl nováčky FC Citizens a tým Inseminátorů. Citizens přes předzápasové prognózy dokázali zvítězit a získali tak své historicky první body v MLMK. Samotný zápas opanovali se skóre 6:3 po poločase 3:0. Nejvýrazněji se na výhře podílel starší z bratrů Kešnerů Ladislav (2+2) a Ladislav Lukáš (1+1).

V druhém ze zápasů byli diváci svědky ustavení nového letošního rekordu ve výši vítězství a opět u toho byli, bohužel, hráči FC Gunners Most. Ti tentokrát podlehli týmu Old Bridge konečným skóre 3:17. Malou útěchou pro ně může být fakt, že poprvé dokázali v jednom zápase vstřelit více než jeden gól. V týmu vítězů se nejvýrazněji prosadili Pavel Klárman (5+3), Martin Krupka (6+0) a Michal Broskovics (0+5). O drobnou korekci výsledku se v týmu poražených nejvíce přičinil Martin Fryč (1+1). Pavel Klárman z týmu vítězů se tak stal bodujícím kola a jeho spoluhráč Martin Krupka střelcem kola.

Třetí střetnutí dne proti sobě postavilo družstva Nostalgiků a proOFFICE. Utkání bylo velmi vyrovnané a bojovné, o čemž svědčí největší počet udělených žlutých karet z celé neděle. Skóre se přelévalo a střídavě vedly oba týmy, aby po poločase 2:2 nakonec zvítězili šťastnější hráči proOFFICE 4:5. V týmu vítězů vyčníval zejména Tomáš Beran (1+2) doplněný Davidem Ferencem a Zdeňkem Kušnírem (oba 1+1). Za poražené se předvedl především František Tvrdík (2+1) a Milan Maty (1+1).

Následoval zápas mezi dvěma z horkých favoritů na letošní titul a to Gamblers Most a FC Boe United. Gambleři střetnutí překlopili na svou stranu ve druhé půli, když poločas byl ještě nerozhodných 1:1, a nakonec zvítězili 4:1. O vítězství se nejvíce zasloužili Tomáš Gärtner (1+2), Ondřej Hollman (2+0) a Michal Macháček (1+1).

Od jedné hodiny se utkala mužstva FC Levels a FC Kanec. Kanec zápas vyhrál přesvědčivě 0:6, když v každém z poločasů vstřelil tři góly. Levels tak poté, co do ligy vstoupili třemi vítězstvími v řadě, zaznamenali nyní třetí porážku v řadě. Za Kanec bodovali především David Macko (3+0), František Tůma (2+0) a Jaroslav Horský (1+1). Gólman Kance, Václav Šlégr, se díky vychytané nule stal brankářem kola.

Šesté kolo uzavřel zápas mezi FK Mamut a Tipáčem. Postavení týmů v tabulce pasovalo do pozice jasného favorita Tipáč, ale Mamut se těmto prognózám statečně postavil a ze zápasu udělal drama, byť nakonec podlehl 7:8. Za poražené se o překvapení snažili hlavně Patrik Polášek (1+4), Ladislav Friček, Lukáš Schut (oba 2+0) a Radek Valoušek (1+1). O konečné vítězství Tipáče se pak zasloužili zejména Vladimír Pátek (4+1), Stanislav Levý (3+2) a Vít Popelka (0+3).
Kanadské bodování soutěže momentálně suverénně vede Pavel Klárman – Old Bridge (18+6). Ten má sedmibodový náskok na Adama Koudelku z Gamblers Most (11+6), za kterým jsou srovnáni patnáctibodoví Vladimír Pátek (Tipáč 10+5), Stanislav Levý (Tipáč 7+8) a Matěj Koudelka (Gamblers (6+9).

Pavel Klárman je rovněž nejlepším střelcem soutěže s osmnácti zásahy. Za ním jsou jedenáctigólový Adam Koudelka a desetigóloví Vladimír Pátek a František Tůma (FC Kanec).

Nejlepšími třemi gólmany jsou Ondřej Bíro (Gamblers Most, průměr 1,67), následován Miloslavem Picou (Old Bridge) a Martinem Zudou z proOFFICE (oba 3,4).