2. prosince 2016 Svátek má Blanka

Most - Jezdci Moto Most Clubu se v neděli zúčastnili v nabitém startovním poli agenturních závodů Racetrack na mosteckém autodromu. Do hlavního závodu se kvalifikoval Mostečan Tomáš Zajíc na 8. místě. Probojoval se až do čela a zvítězil.

Tomáš Zajíc zvítězil v závodě série Racetrack na mosteckém autodromu. Foto: Lucie Jíšová

Celý den postupně zrychloval a seznamoval se s novým motocyklem Kawasaki ZX 10 R. V hlavním závodě, který byl vypsán na 8 kol, se Tomášovi podařil start a ihned v první zatáčce se dostal na 4. místo. Zhruba v polovině závodu se probojoval na druhé místo a s vedoucím jezdcem se vzdalovali zbytku startovního pole. Tomáš předvedl jízdu bez chyb a každým kolem byl rychlejší. V posledním kole se mu podařilo dostat před našeho v současnosti nejúspěšnějšího roadracingového jezdce Kamila Holána a závod vyhrát.

"Bohužel do závodu nenastoupil Matti Seidl a Marek Hartl. V zaváděcím kole upadl na nové klouzavé gumě Aleš Nechvátal. S těmito jezdci by byl závod určitě napínavější. Prvních sedm kol jsem jel v rozmezí 0,3 s," uvedl Tomáš Zajíc po závodě.

Moto Most Club na dalších závodech

Dalším podnikem pro Moto Most Club bude Mistrovství České republiky – přírodní okruhy CAMS – Automotodrom Brno 19. - 20. 4. 2014.

"Mostečtí motokrosaři pojedou v sobotu 19. dubna podnik ve Světci u Bíliny, kde bude k vidění náš nejmladší zástupce v kategorii 50ccm, a 20. dubna přebor Čech v Kříši u Břas v kategorii Open C a Open," uvedl Ladislav Havej z Moto Most Clubu.