24. ledna 2017 Svátek má Milena

Most – Co čeká české vytrvalostní závody na koních v letošním roce? Absolutním vrcholem celé sezony ovšem bude mistrovství Evropy v Mostě. Po tříletém období dvou mezinárodních závodů pořádaných v Mikulově a v Mostě se letos přidává další pořadatel – tentokrát v Praze.

V Mikulově se 15. června pojede první letošní mezinárodní závod na našem území. Na programu jsou soutěže od hobby přes národní závody až po mezinárodní CEI*** na 160 kilometrů, tedy nejvyšší soutěž. Kromě toho se letos pojede v Mikulově mistrovství ČR seniorů ve vytrvalostním ježdění. Tato soutěž bude na 120 km a vzhledem k tomu, že mezi seniory narostla velká konkurence, bude to závod jistě velice zajímavý a dají se očekávat ty nejlepší výkony. „Závody v Mikulově mají ještě jedno velké lákadlo pro soutěžící – jsou jedny z posledních mezinárodních závodů, na kterých je možné splnit kvalifikaci pro mistrovství Evropy seniorů, takže se dá očekávat zajímavá účast s velkou konkurencí,“ upozornil manažer komise vytrvalosti ČJF – Antonín Terber.

Již zmíněnou novinkou budou 7. září mezinárodní závody v Praze. I tato akce bude velice zajímavá, zejména tím, že je pořádána v rámci přehlídky arabských koní. Protože arabští koně jsou převažujícím plemenem využívaným ve vytrvalosti, zažije Praha v pravdě arabský víkend, během něhož se navzájem podpoří skvělé sportovní výkony a krása i ladnost arabských klisen a hřebců. V Praze se pojede opět celé spektrum soutěží – od nejnižších národních až po stomílové mezinárodní.

Jenom týden po závodech v Praze bude v Mostě vrchol české, ale zejména evropské vytrvalosti. V sobotu 14. září 2013 se po sedmi letech vrací vytrvalost ve své nejvyšší podobě. Po mistrovství Evropy juniorů v Zábřehu v roce 2006 se letos pojede na českém území mistrovství Evropy seniorů. Pořádání mezinárodních závodů v Praze uvolnilo ruce pořadateli v Mostě, a ten se letos soustředí jen na závod dlouhý 160 kilometrů, ve kterém by měly startovat nejen evropské špičky, ale i – protože toto mistrovství je pořádáno jako otevřené – dobré konkurence z mimoevropských zemí. Předpokladem je, že se zúčastní 120 až 150 jezdeckých dvojic z celé Evropy, ale i z mimoevropských zemí. Jistá je účast: Belgie, České republiky, Dánska, Francie, Holandska, Itálie, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Spojených arabských emirátů, Španělska, Švédska a Velké Británie. Velmi pravděpodobně vyšlou své zástupce i následující státy: Bahrajn, Bulharsko, Estonsko, Jihoafrická republika, Litva, Maďarsko, Portugalsko, Švýcarsko či Ukrajina. Kromě toho je možné, že si během této sezony splní kvalifikaci i státy, které zatím nemají žádnou jezdeckou dvojici s kvalifikací, nebo které se nezúčastňují pravidelně, ovšem nějakým způsobem projevily zájem o trať nebo se ptali na podrobnosti závodu. Jsou jimi: Ekvádor, Finsko, Gruzie, Chorvatsko, Malajsie, Nový Zéland, Omán a Řecko.

„V současné době probíhají jednání se sponzory pro tuto velice prestižní soutěž a dá se říct, že těsně před dokončením je dohoda s generálním sponzorem, kterým by měl být Meydan Dubai Equestrian Club ze Spojených arabských emirátů,“ prozradil Antonín Terber. Podrobnosti najdete na www.vytrvalost.com.

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.