23. ledna 2017 Svátek má Zdeněk

Most - Házenkářky DHK Baník Most čeká v neděli odvetné utkání finále Challenge Cupu na domácí půdě proti chorvatského týmu ZRK Samobor.

V prvním utkání na půdě Samoboru mostecké hráčky sice prohráli 24 : 20, ale do odvetného utkání si přesto vezou nadějný výsledek a navíc je požene zaplněná mostecká hala. Ostatně to po utkání tvrdil i trenér Dušan Poloz

"Jsem přesvědčený, že přesně stejnou výhodu jako dnes Chorvatky budeme mít my příští týden. Výsledek bych před zápasem bral za příjemný. Nedostat víc než 25 branek. Jsem přesvědčený o tom, že naší hrou se to dá příští týden uhrát " řekl trenér.

Odvetné utkání se hraje ve Sportovní hale v Mostě v neděli 12.května od 12.30 hodin a v přímém přenosu jej vysílá Česká televize na stanici ČT Sport. Navíc Magistrát města Mostu připravuje přenos na celoplošné obrazovce na mosteckém náměstí.

 

3 otázky pro hráčku DHK Baník Most Marcelu Šplechtovou

 

Blíží se odvetné finále Challenge Cupu proti chorvatskému Samoboru, jakým způsobem se na zápas připravujete ?

Na odvetné utkání se Samoborem se připravujeme prakticky stejně jako na každý jiný zápas. Video rozbor, technicko-taktický trénink - jedinou změnou je, že máme pár tréninků v čase, kdy se odehraje nedělní zápas, protože to není obvyklý čas.

Co je třeba změnit oproti prvnímu utkání v Chorvatsku, aby jste byli úspěšní?

Samobor má několik hráček, hrajících především na spojkách, které mají opravdu velmi dobrou kličku a jsou v ní hodně rychlé, což nás v Chorvatsku poněkud překvapilo, i přestože jsme na to byly připravovány. Prakticky žadný tým ve WHIL nemá takové spojky a my na to nejsme zvyklé. Teď už ale víme co čekat a myslím, že když se nenecháme znovu překvapit a chytneme se v obraně hned od začátku, tak máme šanci na to smazat naše 4 brankové manko. Když k tomu přidáme úspěšnost ve střelbě, tak to zvládneme. Ačkoliv si všechny uvědomujeme, že to nebude lehký zápas, věříme, že to dotáhneme do vítězného konce, stejně jako s Turkyněmi.

Mostecká hala bude jistě vyprodaná, je to pro vás jistě velká psychická podpora, co by jste fanouškům vzkázala?

Pokud vím, tak zájem o lístky na finále byl obrovský a byly vyprodány jen pár hodin potom co šly do prodeje. Hala bude pravděpodobně praskat ve švech a kdo to nezažil, ten si neumí představit jaké to je. Divácká podpora je pro nás nesmírně důležitá a my jsme opravdu šťastné, že nás chodí tolik lidí povzbuzovat. Co bych vzkázala fanouškům? Že jim všem moc děkujeme za dosavadní podporu a doufám, že i v neděli budou naším dalším hnacím motorem. (dt)

 

 

 

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.