Litvínov, Chomutov - V sobotu 6. prosince v Chomutově bylo na programu šesté kolo podkrušnohorské amatérské ligy v ledním hokeji. Konalo se derby dvou litvínovských týmů: Litvínov Lancers, kteří pravidelně sbírají body, a Cheza's Brothers Litvínov, kteří v soutěži hrají první sezónu a zatím čekají na první body.

Skóre zápasu se otevřelo už v první minutě, kdy obránce Lancers špatně zpracoval puk a jeho chybu pak mazaně využil Václav Matěrna. Na gól se hned v dalším střídaní pokusil odpověď hráč Lancers Rostislav Pric, který se ocitnul úplně sám před brankářem ale vypálil přesně do něj. Další velká šance přišla až skoro ke konci třetiny a byla to využitá šance Cheza's Brothers, kde z poza brány našel Martin Kusý volného Stanislava Švarce před bránou a ten se nemýlil. V závěru třetiny vzrostl tlak Lancers, při kterém si vypracovali několik šancí, ale Cheza's Brothers se skvělým Jakubem Seidlerem v bráně se tlaku dokázali ubránit.

Druhá třetina byla velmi bohatá na šance. Už v první minutě druhé třetiny se podařilo Lancers snížit, když se v nepřehledné situaci před bránou nejlépe zorientoval Jaroslav Volmut a zasunul puk do brány. Pak nastal tlak Cheza's Brothers, kteří se směrem dopředu osmělili a brankář Laňka parádními zákroky svůj tým Lancers podržel. Tlak Cheza's Brothers mohl pokračovat, ale obránce zkazil rozehrávku a namazal tak do brejku Petrovi Štěpanovskému, který jesličkami srovnal na 2:2. Útočný hokej pokračoval na obou stranách, ale skóre se už ve druhé třetině nezměnilo.

Nikdo z týmu se nechtěl smířit s nerozhodným výsledkem, a tak útočný hokej bohatý na šance pokračoval i ve třetí třetině. Do vedení se dostali opět Cheza's Brothers, díky souhře Davida Doláka a Josefa Klečky. Litvínovští Lancers se ještě nestihli oklepat z gólu a Cheza's Brothers zvýšili na 4:2, když se trefil Roman Šimek. Lancers si vzali oddechový čas a poskládali jinak formace a i když se jim podařilo snížit na 3:4 díky trefě Marka Fialy, nepodařilo se jim už vyrovnat i přes to, že v závěru hráli přesilovku s ještě odvolaným brankářem šest proti čtyřem.

Cheza's Brothers tak zvítězili v derby 4:3 a připsali si první body do tabulky.