17. ledna 2017 Svátek má Drahoslav

Mostecko - Fotbalový klub Baník Most 1909, a.s. vydal prohlášení k právě probíhajícímu vyšetřování sázkařské aféry v českém fotbalu.

Jméno klubu se v minulých dnech několikrát objevilo ve sdělovacích prostředcích v souvislosti s korupční sázkařskou aférou. "FK Baník Most 1909, a.s. se od této záležitosti distancuje a ohrazuje proti spojování jména klubu s celou touto záležitostí," píše na svých internetových stránkách FK Baník Most 1909, a.s.

Jaroslav Ibehej z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK SKPV) uvedl, že kriminalisté od středy prováděli úkony trestního řízení ve věci podezření z korupčního jednání ve fotbalovém prostředí, možného ovlivňování zápasů a s tím související sázkařskou činností.

Na různých místech České republiky došlo prozatím k zadržení 12 osob a dalších více než 20 osob bylo vyzváno k podání vysvětlení. Zároveň kriminalisté provedli 15 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Zadržené osoby byly obviněny z „korupčních" trestných činů (podplacení a přijetí úplatku). K osobám můžeme uvést, že se jedná o fotbalisty či bývalé fotbalisty různých výkonnostních úrovní.

V této věci kriminalisté ÚOKFK SKPV spolupracují i se svými slovenskými kolegy v rámci společného mezinárodního vyšetřovacího týmu. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství ve Strakonicích.

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.