21. ledna 2017 Svátek má Běla

Most - Mostecký hipodrom hostí mistrovství Evropy ve vytrvalosti. Do závodu, dlouhého 160 km, je přihlášeno na devadesát jezdců z celé Evropy a dalších, pro nás exotickýchzemí, jako jsou Spojené arabské emiráty či Bahrajn

Česká republika má, coby želízka v ohni, 5 jezdeckých dvojic: Antonína Hrdinu s Chositou, Petra Jadlovského se Sioux Dakotou, Terezu Kopeckou s Armandou S, Silvii Lorenzovou s Modemem 29 a Magdalenu Prikrylovou s Shekelem.

V loňském roce se v Mostě představili jezdci z Bahrajnu a UAE a dokázali pokořit dosavadní rekordy na zdejší trati. Loň ský vítěz, šejk Hamdan bin Mohamed Al Maktoum, zdolal 161 km trať v průměrné rychlosti 19,671 km/hod. V závěsu za ním dojel šejk Nasser bin Hamad Al Khalifa, jehož kůň Movisko du Lauragais získal cenu kondice. Letos by měl sedlat koně Dhab, který je z českého chovu a kterého k nejvyšší vytrvalosti přivedl Pavel Studnička.

"Pro diváky bude závod přiblížen díky velkoplošným obrazovkám, na které se bude promítat živý přenos z kamer z prostorů startů, veterin a chlazení. Samotný závod odstartuje v sobotu, v 6:30 hodin ráno. Kdo si přivstane a přijede se podívat již na start, zažije tu úžasnou atmosféru, kdy se necelá stovka koní vydá vstříc 160 km. Kdo se nebude moci přijet podívat osobně, bude mít k dispozici alespoň on-line výsledky na webu," informovala mluvčí závodů Michaela Litovová.

Vítězové se mohou těšit na nádherné trofeje z dílny sklárny Ajeto, která mj. vyráběla letošní poháry pro vítěze Tour de France.


Více info na www.enduranceday-most.cz či www.cjf.cz

Co se chystá

Zpravodajství

Tipy na výlet

Zajímavosti

Životní styl

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.