Akce a události Most a okolí

POST MORTEM

Popis

Oblastní muzeum a galerie v Mostě Vás zve na vernisáž výstavy ilustrací a plakátové tvorby POST MORTEM - Tanec smrti a fantazie / Katrin Le Soldat Mort Buttig

„Kde umírá historie, ožívá fantazie. Tak vznikají legendy, eposy, pohádky a dávají základ folklóru a mytologii obecně.“

Představen je výběr děl pražské ilustrátorky a historičky umění Mgr. Katrin Buttig, která tvoří pod přezdívkou „Le Soldat Mort“. Jedním z impulsů autorčina zájmu o temná pohádková a morbidní témata bylo seznámení se s dílem umělce a režiséra Jana Švankmajera a spisovatele Karla Jaromíra Erbena. Ti udali směr její tvorbě – jak moc fantazie ožívá po smrti. 

Autorka dlouhodobě spolupracuje s mosteckým muzeem, a to především na edukativních komiksech (v minulosti vytvořila komiksy Bitva u Mostu a Ukradená stávka, a během tohoto roku bude brzy muzeem představen třetí komiks).

Během vernisáže proběhne komentovaná prohlídka, a v prezentačním stánku si budete moci zakoupit některé z vystavených děl jako suvenýr, nebo obdržet komemorativní dárek, vytvořený speciálně pro výstavu.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru