Akce a události Most a okolí

Vysoké tovární komíny v Podkrušnohoří v kontextu historického vývoje

Popis

Oblastní muzeum a galerie v Mostě vás zve na výjimečnou přednášku dvou odborníků – „komínářů – v rámci výstavy Když věk je jen číslo, která je vytvořena k 80. výročí teplárny v Komořanech, a v OMGM je k vidění až do konce ledna 2024.

Přednášející

Ing. Martin Vonka, Ph.D., Mgr. Michal Horáček (Fabriky.cz)

Anotace

Vysoké železobetonové komíny stojí trochu stranou pozornosti vedle svých starších zděných kolegů. Bývají stále ještě vnímány spíše jako šedivé kouřící stavby, často hyzdící okolní krajinu. Ve skutečnosti se ale jedná o vyspělá technická díla hodná pozornosti, jež jsou svědkem nejen vývoje komínového stavitelství, ale i proměny našeho hospodářství. Železobetonové komíny sahající do výšek několika stovek metrů se staly typickými právě i pro podkrušnohorskou krajinu v souvislosti s výstavbou tepelných elektráren (ale i dalších průmyslových provozů) blízko zdrojům hnědého uhlí.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru