TIP NA VÝLET: Vydejte se s dětmi na dobrodružnou cestu za zelenou energií
Foto: Ota Schnepp. ČEZ
Výlety

Ledvice - S prvním prázdninovým dnem se znovuotevřelo pro zájemce o industriální turistiku Informační centrum klasické energetiky Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice.

Nucenou koronavirovou přestávku přitom energetici využili ve všech svých informačních centrech k různým inovacím a přípravě prázdninové hry pro malé návštěvníky. Nejinak bylo i v infocentru Elektrárny Ledvice, kde nyní na děti například čeká zcela nový herní koutek plný interaktivních prvků, který určitě ocení i dospělí hračičkové.

„Jsme rádi, že jsme od 1. července mohli otevřít všechna naše informační centra. Po několikaměsíční pauze se tak návštěvníci mohou opět podívat například do jaderných elektráren Dukovany a Temelín nebo do přečerpávacích vodních elektráren Dalešice a Dlouhé Stráně. Znovu otevřena jsou Informační centrum obnovitelných zdrojů Hučák v Hradci Králové a pochopitelně i Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice. I v jeho případě jsme zde realizovali několik novinek. Tou nejdůležitější je nový herní koutek pro nejmenší návštěvníky,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center Skupiny ČEZ. Jak dodává, infocentra budou otevřena s limitem na jednu prohlídku. „Samozřejmě i nadále dodržujeme všechna bezpečnostní opatření. Všude je k dispozici dezinfekce rukou a dokud budou respirátory povinné, bude umožněn přístup do infocentrech pouze s nimi.“

2906ledvicekz2

Foto: Ota Schnep. ČEZ

Nový dětský koutek v infocentru Elektrárny Ledvice se plně doplňuje s již zde dříve nainstalovanými herními prvky. Kombinace zábavy a vzdělávání zároveň přitom nabízí edukativní stěnu, zkoušku vodivosti, fungování elektráren, obkreslovací led stůl s motivem elektrárny a skřítků Enerů. Starší návštěvníci si pak mohou svoji energii i baterie svých mobilních telefonů dobít při odpočinku na nabíjecí lavičce nebo se uvolnit při hře na lego stěně. „Po celé prázdniny se mohou také děti vydat „Za zelenou energií se Skupinou ČEZ.“ Na začátku prohlídky dostanou tužtičku a kvízovou kartu. Tu pomocí různě rozmístěných nápověd po infocentru vyplní a na závěr za něj dostanou odměnu. Co si z aktuální nabídky vyberou, bude jen na nich. A protože jako společensky odpovědná firma chceme děti vést k udržitelnosti, z papíru od kvízu si budou moci složit i krabičku,“ poznamenala Kateřina Bartůšková.

2906ledvicekz3

Foto: Ota Schnep. ČEZ

„Těší nás, že jsme opět mohli zpřístupnit naše infocentrum s nejvyšší oficiální rozhlednou v České republice veřejnosti. Novinky dozajista ocení hlavně ti nejmladší. Zajímavá pro ně určitě bude i cesta za obnovitelnými zdroji energie. Ostatně samospád vody i sluneční paprsky k její výrobě využíváme i my v klasické elektrárně. Například již více než rok máme v retenčních nádržích, jimiž se do přírody vrací ekologicky nezávadná voda, nainstalovány čtyři bezlopatkové odvalovací turbíny. Skupina ČEZ přitom zvolila Elektrárnu Ledvice za svůj prubířský kámen, časem by se proto tyto unikátní miniturbíny mohly objevit i jinde. Mezi obnovitelné zdroje energie jsme se zařadili i díky nové fotovoltaické elektrárně. Je sice malá svým výkonem, ale velká svým potenciálem. ČEZ totiž díky ní zkouší vlastnosti a vhodnost různých typů panelů, které chce po vyhodnocení nasazovat v připravovaných velkých solárních parcích. Úhrnný výkon těchto zdrojů, kterými přispěje k plnění klimatických cílů a závazků České republiky, by měl v příštích deseti letech dosáhnout tisíců MW,“ uzavírá Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru