Při sobotním výšlapu čekají turisty nádherné výhledy. Zdroj: web stjoachim.eu
Výlety

Karlovarský kraj – O víkendu mají turisté možnost okusit třetí část turistické série Stříbrné stopy a poznat další kus výjimečné krušnohorské krajiny. Stopaři se tentokrát vydají na Jáchymovsko, kde prozkoumají osadu Mariánská.

Trasa, která startuje v sobotu 15. června, povede po zaniklých obcích Eliášského údolí. Návštěvníci nahlédnou do historie kláštera na Mariánské nebo poznají významné památné stromy. Start je u Horské chaty Lesanka v osadě Mariánská – Jáchymov. Registrace bude probíhat v čase od 9 do 11 hodin nebo ji můžete provést předem prostřednictvím formuláře. Trať o délce 12,2 kilometru lze zdolat rekreačním nebo závodním tempem a pro každého účastníka bude na startu připraveno drobné občerstvení. Startovné činí 50 korun.

Stříbrnou stopu organizuje již třetím rokem Nadace St. Joachim. Cílem je ukázat ne příliš známá místa Krušných hor, jejich krásu a historii. Jednoduše zažít krušnohorskou přírodu jinak! Novinkou letošního ročníku je amatérská fotosoutěž Cvakni stopu o nejlepší snímek. Vítězové získají na základě hlasování cenu Stopařů. Profesionální fotografka Dominika Dostálová pak vybere tři nejlepší fotografie a jejich autory obdaruje fotografickými kurzy. Podrobná pravidla soutěže najdete na webu. Navíc z účastníků jednotlivých etap bude vylosován jeden výherce, který v cíli získá Rádio DAB od partnera Českého rozhlasu Karlovy Vary.

Bližší informace včetně mapy výšlapu najdete na webových stránkách pořádající nadace. Další v pořadí čtvrtá etapa proběhne dne 20. července na Hřebečné. Tak výletu zdar!

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru