Budova Ministerstva financí se pošesté v historii otevře veřejnosti v rámci Dne české státnosti
Foto: Ministerstvo financí ČR
Co se chystá

ČR - Komentované prohlídky přináší nahlédnutí do zákulisí Ministerstva financí a zajímavých prostor bývalého kláštera řádů bosých karmelitek a anglických panen. Těšit se můžete na již tradičně bohatý doprovodný program.

V přilehlých Vojanových sadech budou k vidění akční světově proslulí služební psi Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, statická ukázka zajištěných padělků, chráněné druhy rostlin a živočichů CITES a vybavení mobilních jednotek dohledu CÚ pro Hl. město Praha. Také v letošním roce se uskuteční v prostorách ministerstva financí výstava zachycující minulost i přítomnost celnictví od středověku po současnost. Nově bude u příležitosti stoletého výročí Celně technické laboratoře k vidění vybavení, které se řadí mezi evropskou špičku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout Ramanův spektoměr, který dokáže například identifikovat přítomnost methanolu v lihovinách nebo fluorescenční spektrometr, který se v terénu využívá například k identifikaci těžkých kovů v hračkách a v neposlední řadě jím lze zjistit obsah zlata a počet karátů ve špercích.

Během prohlídky bude možné zhlédnout expozici Státní tiskárny cenin s možností si vlastnoručně vytisknout pamětní list na historickém knihtisku zvaném Bostonka z poloviny 19. století. Dne otevřených dveří se zúčastní rovněž kolegové z Generálního finančního ředitelství, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, Finančního arbitra a ze Státní pokladny Centra sdílených služeb, jejichž prezentace vám umožní bližší seznámení s činnostmi těchto úřadů.

Vstup na akci je zdarma. Komentované prohlídky budou probíhat v intervalech 20 minut a budou volně přístupné bez předchozí registrace.

Na prohlídky startující v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a přednášky finanční gramotnosti se můžete registrovat předem. Vyhnete se tak riziku čekání.

  • Kdy: Čtvrtek 28. září 2023, 10:00 - 16:00
  • Kde: Ministerstvo financí, Letenská 15, Praha 1 – Malá Strana (metro Malostranská, tram. Malostranská / Malostranské náměstí)
REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru