Foto: Karlovarský kraj
Co se chystá

Karlovarský kraj – Od pátku 26. ledna bude v Muzeu Sokolov k vidění výstava s názvem „Hory oheň plivající aneb sopky našeho kraje“. Jedinečná expozice, která vznikla ve spolupráci s Muzeem Karlovy Vary a Českou geologickou službou, návštěvníky seznámí se vznikem a podobami sopek a sopečnými produkty, jimiž nejsou jen popel a láva.

Výstava přiblíží dávnou minulost regionu a podrobněji představí vybrané sopky Karlovarského kraje. Mimo asi nejznámější Komorní a Železnou hůrku to jsou například Krásný vrch, Podhora nebo vulkány z Doupovských hor. Díky animacím doslova ožijí před očima a diváci uvidí, jak vypadaly některé zdejší sopky před mnoha miliony lety. Chybět nebudou ani interaktivní prvky pro děti a dospělé či autentické vzorky hornin z představených lokalit.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru