Jaderná elektrárna Temelín v jižních Čechách. Zdroj foto: Skupina ČEZ
Co se chystá

Most – Zajímá vás, jak vlastně funguje jaderná energetika? Jaká je výkonnost, jak se liší použité technologie? Městská knihovna Most připravila na dnešní odpoledne přednášku strojního inženýra a doktoranda na ČVUT Marka Kováře.

V Česku se nacházejí dvě jaderné elektrárny – Dukovany a Temelín. Chcete vědět jak fungují? Jakou mají výkonnost? Obejde se česká společnost bez dostavby dalších reaktorů?

Připojte se k ostatním na fascinující cestě skrze srdce jaderné elektrárny. Od štěpení atomů po výrobu elektrické energie – zjistěte, jak moderní věda napájí naše domovy a průmysl bez emisí uhlíku. Ptát se můžete na vše, co vás o jaderné energetice zajímá. 

Přednáška začíná v 17 hodin, vstupné činí 80 Kč, pro registrované čtenáře 40 Kč.

Součást zařízení jaderné elektrárny Dukovany. Zdroj foto: Skupina ČEZ

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru