Ilustrační foto. Foto: Jan Macháček
Co se chystá

Louny – Přijďte si prohlédnout orchideje, vzácné krásky naší přírody, v detailu na velkých fotografiích. Seznámíte se s jejich příběhy, i s tím, jak se jim daří v Českém středohoří. Muzeum v Lounech zve na slavnostní zahájení výstavy v úterý 7. května v 17 hodin. Výstava potrvá do 25. 8. 2024.

Výstava shrnuje výsledky dlouhodobého sledování výskytu orchidejí v Českém středohoří. Připravilo ji Oblastní muzeum v Litoměřicích v roce 2019 ve spolupráci s botaniky a fotografy, v návaznosti na druhé vydání knihy Orchideje Českého středohoří. Výstavu doplňují herbářové položky ze sbírek Oblastního muzea v Lounech. S orchidejemi se na výstavě mohou seznámit i děti prostřednictvím omalovánek a pexesa.

 

Doprovodný program k výstavě:

  • Ne 12. 5. Exkurze na Třtěnské stráně
  • Út 21. 5. Komentovaná prohlídka výstavy
  • Ne 23. 6. Exkurze na Houžetín
  • Út 20. 8. Přednáška Orchideje Českého středohoří
  • Program o orchidejích pro školní i mimoškolní skupiny

 Kontakt:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 777 466 164

nahled16759 a014b

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru