Ilustrační foto: CC0
Litvínov

Litvínov – Při sobotním ránu bylo živo před jedním z litvínovských supermarketů. O rozruch se postaral jeden ze zákazníků, který do obchodu vstoupil krátce po otevírací době. Koupit si ale nic nehodlal. Při pohybu na prodejní ploše uschoval do oděvu dvě lahve alkoholu a prošel pokladní zónou.

Nekalý nákup ovšem zpozoroval pracovník ostrahy, který muže oslovil. Zákazník jednu lahev z oděvu vyndal, pak se dal ale na útěk. „Zaměstnanec ostrahy se za prchajícím zlodějem vydal. Chytil ho za kalhoty, ale bohužel pracovník obchodu upadl," popsal situaci policejní mluvčí Václav Krieger.

Lapkovi se podařilo utéci, protože měl druhou odcizenou lahví hrozit úderem, proto ho pracovník ostrahy ze sevření pustil. Po krátké době nekalého zákazníka zadržela přivolaná hlídka městských strážníků, která 19letého mladíka předala republikovým policistům i s druhou odcizenou lahví alkoholu.

Mládenec si na obvodním oddělení převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže, a to protože se pokusil uchovat odcizené zboží za 218 korun bezprostředně po činu pohrůžkou násilí. „Za to mu v případě uznání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodal mluvčí.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru