Sanitní vozidla VW Transporter T6 4motion. Foto: Ústecký kraj
Litvínov

Ústecký kraj – Dalšími jedenácti vozidly pro zabezpečení přednemocniční neodkladné péče se může pyšnit Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. 


Deset sanitních vozidel ZZS a jedno zdravotnické vozidlo bude k dispozici záchranářům v Ústí, Děčíně, Jirkově, Lovosicích, Litvínově či Úštěku. „Nová a moderní sanitní vozidla jsou vybavena základní zástavbou ZZS, transportní technikou včetně nosítek s vyšší nosností, spojovými a mobilními prostředky jakými jsou například navigace, kamery do vozidel či radiostanice, které umožní také využití výpočetní techniky při zpracování zdravotnické dokumentace,“ uvedl Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZS ÚK.

V tuto chvíli čítá vozový park ZZS ÚK 119 vozů. „Snažíme se plnit naši dohodu a každým rokem obnovovat deset procent vozového parku záchranky. To se zatím daří. Vždy záleží na tom, jak budeme úspěšní z hlediska evropských dotací. Zbytek se pak snažíme zajistit my, jakožto kraj, v rámci rozpočtu,“ uvedl radní pro zdravotnictví Radim Laibl.

1512laibl c6cd4

Slavnostního předání vozidel se účastnil radní pro zdravotnictví Radim Laibl (uprostřed)

Všech deset sanitních vozidel ZZS VW Transporter T6 4motion bylo pořízeno z projektu: „Pořízení sanitních vozidel ZZS – druhá část“, jenž je spolufinancován z prostředků EU se spoluúčastí z fondu investic ZZS ÚK. Zbylé zdravotnické vozidlo bylo pořízeno z fondu investic ZZS ÚK.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru