Ilustrační foto: CC0
Litvínov

Litvínov – Otázka nedostatku parkovacích míst na Osadě je palčivým tématem roky. Čtvrť byla postavena v době, kdy se vůbec neuvažovalo o tom, že by v budoucnu měla každá rodina dvě až tři auta. Přestože se to zdá téměř nemožné, při plánování revitalizace tohoto území se podařilo nalézt více než 80 nových parkovacích míst. Majitelé vozů se jich dočkají do podzimu. 

Radní v minulém týdnu rozhodli i vítězi zakázky na tuto akci. V rámci projektu vznikne 83 nových parkovacích míst v ulicích Sukova, Šaldova a Jedličkova, součástí zakázky jsou dále práce na odvodnění, rekonstrukci a rozšíření chodníků. Projekt zahrnuje také nové dopravní značení a veřejné osvětlení, což přispěje k bezpečnosti a komfortu uživatelů.

Stavební práce vypuknou v květnu. Lhůta na dokončení činí 23 týdnů. „Mezi osmi účastníky předložila nejvýhodnější nabídku firma YSSEN-spol. s r.o. s cenou 5,3 milionu bez DPH. Financování je zajištěno z městského rozpočtu na rok 2024. Vybudování nových parkovacích míst na Osadě pro vedení města představuje důležitý krok ve vylepšení infrastruktury města a přispívá k zvýšení dostupnosti parkovacích míst pro místní obyvatele, který by měl být v budoucnosti doplněn vybudováním dalších parkovacích stání na ploše vedle ZS Ivana Hlinky," uvedl místostarosta Litvínova Karel Rosenbaum. 

 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru