Ilustrační foto
Litvínov

Litvínov – Litvínovští strážníci se při své službě setkávají s mnoha náročnými situacemi, kdy musí jednat rychle, ale zároveň být při tom skuteční diplomaté. Mnohdy jde totiž o život a lidé, kterým se snaží strážníci pomoci, nebývají v dobrém psychickém rozpoložení. 

O pomoc se na Městskou policii Litvínov v posledních dnech například obrátila žena, která měla obavu o svého otce. Ten byl pod vlivem alkoholu a ve špatném psychickém stavu. „Zamkl se ve sklepě a vyhrožoval sebevraždou,“ informují strážníci. Naštěstí ještě před příjezdem hlídky se muž odemkl.

Ve sklepní místnosti byla přivázána na trubkách oprátka a v místnosti byl cítit silný zápach ředidla. Strážníci proto přivolali rychlou záchrannou službu a lékař rozhodl o převozu pacienta do mostecké nemocnice.

Rodinné problémy řešila také žena s kojencem v kočárku, které si ve večerních hodinách všimli strážníci v ulici Mostecká. Žena tu diskutovala s dalšími třemi osobami. Ukázalo se, že se jedná o rodinu. „Společně diskutovali o tom, že se muž odstěhoval od své ženy k sestře. Ta ho ale ve svém bytě nechtěla. „Strážníci nejprve řešili ženu s kojencem. Tu doprovodili na vlak do Teplic a dohlédli, aby v pořádku odjela. Majitelce bytu nabídli, že mohou jejího bratra z bytu vykázat, pokud si ho tam nepřeje,“ popsali strážníci tento případ. Žena nakonec po chvíli váhání svolila, aby její bratr v bytě zůstal. Strážníkům za pomoc s rodinnou krizí poděkovala.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru