Při šetření nehody se ukázalo, že muž požil před jízdou alkohol. Ilustrační foto
Litvínov

Litvínov – V sobotu litvínovská uniformovaná hlídka vypátrala muže, který byl v rozrušeném stavu a mluvil o odcizeném vozidle. Brzy se ale ukázalo, že rozrušený Mostečan nebyl okradeným, nýbrž tím, kdo kradl,  takže skončil v cele.

V odpoledních hodinách vyjížděli dopravní policisté k litvínovským kolegům, kteří stáli v ulici K Loučkám u poškozeného vozidla po nehodě. Tam řidič ve škodovce nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo vozovku na travnatý svah. „Autem polámal několik stromů a keřů. Zastavil se až o betonové schody, které včetně kovového zábradlí poškodil. Řidič dopravní nehodu sám neoznámil a radši z místa utekl," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Později se ukázalo, že k tomu měl řidič nejeden důvod. U nedaleké restaurace motorista narazil na policejní hlídku, které vyprávěl pohádku o tom, že mu vozidlo někdo odcizil. Ochránci zákona se začali celým incidentem zabývat. „Ukázalo se, že zmatený muž byl sám řidičem zničeného automobilu, ale i to, proč od nehody utekl. Důvody byly hned dva," podotkl mluvčí, který oba důvody specifikoval: „Nejen, že porušil několik ustanovení, které jsou popsané v zákoně o bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, ale na krku má závažnější problémy. Minulý rok totiž muži zakázal Okresní soud v Mostě řídit jakákoliv vozidla, a to až do roku 2027."

Policisté z dopravky vyzvali 31letého šoféra, aby se podrobil testu na přítomnost alkoholu. Další problém byl na světě, protože hodnota na přístroji se zastavila na čísle 1,75 promile. Z tohoto důvodu jel na lékařské vyšetření do nemocnice. Policisté mu pak předali sdělení podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě uznání viny může řidič odejít od soudu až s tříletým trestem odnětí svobody.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru