I tato dívenka se může začít těšit na září, kdy se stane školačkou. S maminkou si pro zápis vybraly školu v Lomu. Foto: Jaroslav Zajíc
Litvínov

Litvínov, Lom, Meziboří – Zatímco budoucí prvňáčci v Mostě mají své zápisy již od poloviny ledna za sebou, pro rodiny v okolních městech nastávají klíčové okamžiky právě v těchto dnech. Brány základních škol se dnes naplno otevřely v Litvínově i v Lomu a poslední šanci na zápis mají také rodiče v Meziboří. Každé z měst přitom sází na trochu jinou strategii, jak nové žáky i jejich rodiče zaujmout.

V Litvínově probíhá hlavní vlna zápisů na školách zřizovaných městem dnes od 13:00 do 17:00 hodin a pokračovat bude ještě zítra, ve čtvrtek 12. února, v čase od 8:00 do 15:00 hodin. Do tohoto harmonogramu se zapojila i Základní škola Jeřabinka, která chce rodičům rozhodování co nejvíce usnadnit. Přestože Jeřabinka nabídla první termín už 27. ledna, zbývající dva dny ponechala ve shodě s ostatními školami ve městě. Podle ředitelky školy Zuzany Štěpánové je cílem, aby systém nebyl pro rodiče zmatečný a termíny byly přehledně sjednoceny.

O něco dříve začali v Meziboří, kde zápisy probíhaly již včera a dnešním dnem v 17:00 hodin oficiálně končí. Tamní základní škola se prezentuje programem „Rovná škola“, jehož cílem je všestranný rozvoj osobnosti žáka bez ohledu na jeho zázemí. Škola v Meziboří láká na nadstandardní zázemí, které zahrnuje například vlastní arboretum s naučnou stezkou, moderní jazykové a chemické laboratoře nebo unikátní zvěřinec s živými zvířaty. Kromě angličtiny od první třídy škola využívá i moderní technologie, jako jsou mobilní učebny s tablety, a v areálu disponuje vlastním dopravním hřištěm.

Zcela specifickou cestou se vydal Lom, kde zápisy probíhají dnes a zítra vždy od 13:00 do 17:00 hodin. Město se rozhodlo rodinám výrazně ulevit v rámci nabídky „Prvňáčci zdarma a bez starostí“. Škola v Lomu za žáky zaplatí veškeré pomůcky, sešity i učebnice a rodičům dokonce proplatí až 100 % nákladů na školní tašku a penál. Zdarma jsou zde i školní výlety, exkurze a doprava pro dojíždějící žáky z okolních obcí, jako jsou Litvínov či Osek.

Lomská škola se chlubí také novou moderní IT učebnou. Foto: Jaroslav Zajíc

Kromě finančních benefitů škola v Lomu láká na rodinnou atmosféru a moderní přístup, který zahrnuje například snídaňový klub s bezplatnou snídaní jednou týdně nebo kroužky virtuální reality a počítačové animace. V letošním roce 2026 navíc škola plánuje další velké investice, mezi které patří nová fasáda budovy, modernizace nábytku ve třídách a vybudování nové multifunkční učebny pro první stupeň.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru