V dotčené lokalitě se nachází stovky bytů, jejichž obyvatelé každý den hledají místo k zaparkování pro svá auta. Příští týden bude situace ještě komplikovanější. Ilustrační foto: Oldřich Hájek
Litvínov

Litvínov – Lokalita kolem ulic Vodní a Čapkova v Litvínově se v dubnu promění v dopravní rébus. K plánované uzavírce křižovatky se totiž od příštího týdne přidá v ulicích zákaz zastavení. Pro místní obyvatele to znamená jediné: parkovací kolaps v přímém přenosu.

V neděli 6. dubna do konce měsíce začala platit úplná uzavírka křižovatky ulic Vodní a Čapkova. Důvodem je dopojení vodovodu, které navazuje na rozsáhlejší stavební etapu v této oblasti. Ačkoliv se nejedná o přímou investici města, ale o práce na síti, dopady na každodenní život Litvínovanů jsou drtivé.

Dopravní změny v kostce:

  • Úplná uzavírka: Křižovatka Vodní × Čapkova (směr od obchodního domu).
  • Zjednosměrnění: Část ulice Vodní u č. p. 2023–2025.
  • Změna režimu: Ulice Vodní je v úseku od Tržní k č. p. 2036 nově obousměrná, aby byl umožněn příjezd k domům.
  • Zákaz vjezdu: Osobní vozy projedou k Čapkově ulici, nikoliv však k nádraží.

„Jezdím v kruzích jako idiot,“ zní ze sociálních sítí

Hlavním kamenem úrazu není samotná uzavírka, ale přidružený zákaz zastavení, který má začít platit od příštího týdne. Podle odhadů místních zmizí v jednu chvíli zhruba 40 parkovacích míst. V lokalitě, která dlouhodobě bojuje s nedostatkem kapacit, jde o nepřehlédnutelný zásah.

Situaci výrazně komplikuje i fakt, že v ulici Čapkova sídlí Střední průmyslová škola. Studenti i zaměstnanci tak využívají veřejná stání, která nyní z velké části zmizí. „Už takhle je v Čapkově extrémní problém zaparkovat. Ve všední den do půl třetí je to absolutně nemožné. Nejednou se mi stalo, že jsem jezdila v kruzích přes půl hodiny,“ popisuje jedna z rezidentek na sociálních sítích.

Máme parkovat u Kauflandu?

Přestože město Litvínov oficiálně pouze informuje o postupu prací jiné organizace, rozhořčení občané apelují právě na radnici. Požadují po vedení města, aby do situace vstoupilo a pokusilo se najít náhradní řešení nebo alespoň lépe zkoordinovalo jednotlivé uzavírky. Lidé se rozhořčeně ptají, kde mají své vozy nechat. Přičemž se vždy pod podobným příspěvkem rozhoří mezi lidmi diskuze, v nichž padají i nevyvratitelné argumenty – město není nafukovací a vlastnictví vozu nedává nikomu automaticky nárok na parkovací místo u domu. Stále častěji se pak ozývá volání po výstavbě patrového parkovacího domu.

Lidé z okolí ulice Čapkova nyní ještě s napětím očekávají informaci, kdy vstoupí v platnost plánovaná uzavírka ulice Mostecká. Ta bude souviset s rekonstrukcí tramvajové trati. Uzavírka měla začít platit současně s uzavřením ulice 9. května, nicméně právě s ohledem na další uzavírky v této lokalitě, byla zatím odložena na neurčito.

REKLAMA
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru