Městská policie při mapování oblasti stovek. Foto: Oldřich Hájek
Most

Most - Vedení městské policie vyslalo ve středu 29. září do sociálně vyloučené lokality „stovky“ jednotku speciálního nasazení. Úkolem strážníků bylo provedení místního šetření v nejvíce problémové lokalitě města Mostu. Místní šetření nazvané Mapování navazuje na dřívější aktivity města a městské policie, které na rok přerušila pandemie.

Nově se do pravidelného mapování zapojí více než deset strážníků ze speciálně vycvičené jednotky městské policie, ale také například dva asistenti prevence kriminality, kteří mají díky svému každodennímu působení ve „stovkách“ výhodu místní znalosti.

„Nově jsme zapojili do mapování strážníky z takzvané Jednotky speciálního nasazení. Na celé akci se tak v jeden čas podílelo 15 strážníků, proběhla rychleji a efektivněji, a s výsledkem jsme byli spokojeni. Pomohli i asistenti prevence kriminality. Budeme proto v tomto složení mapování pravidelně opakovat. V hledáčku máme aktuálně lokalitu „stovek“,“ uvedl Jaroslav Hrvol, ředitel Městské policie Most a dodal, že řada občanů z lokality akci uvítala.

edeniky 359

Městská policie při mapování oblasti stovek. Foto: Oldřich Hájek

Strážníci měli za úkol provést šetření přímo v bytových domech. Mapování je prováděno ve vybraných vchodech, kde žijí rodiny, které obtěžují nebo ohrožují své okolí. V některých vchodech jsou také nezajištěné byty, ve kterých se zdržují a přespávají závadové osoby. Strážníci se tak při akci zároveň zaměřili na vyhledávání osob v celostátním pátrání.

„Problémové byty nám pomohli vytipovat pěší hlídky strážníků ve spolupráci s asistenty prevence kriminality a místními obyvateli. Pomohla nám také naše mapa kriminality, která nám ukázala nevíce problematické vchody i konkrétní obyvatele, které máme v evidenci jako pachatele opakovaných přestupků,“ vysvětlil Jaroslav Hrvol, jak vedení městské policie vybralo vchody, do kterých speciální jednotky vyšle.

edeniky 360

Městská policie při mapování oblasti stovek. Foto: Oldřich Hájek

Cílem mapování není pouze zjištění současného stavu a předání informací o stavu v lokalitě vedení městské policie a vedení města nebo vyhledání osob v celostátním pátrání.

„Domluvili jsme se s vedením města, že v těch nejzávažnějších případech zastoupíme správu domu a budeme kontaktovat majitele bytů v osobním vlastnictví sami. Zjistíme, kdo těmto problémovým rodinám pronajímá byty, ať je to vlastník nebo realitka. Budeme je jménem vedení města a městské policie oficiálně informovat o tom, že jejich nájemníci porušují stanovy a domovní řád, jednají opakovaně protiprávně, ohrožují nebo obtěžují své okolí a podstatně omezují práva ostatních vlastníků bytů, a budeme požadovat nápravu nebo vystěhování problémových obyvatel,“ doplnil ředitel městské policie Jaroslav Hrvol.

Informace zjištěné při mapování městská policie sdílí s vedením města a dalšími aktéry a institucemi, které spolupracují na opatřeních, která mají za cíl zlepšení situace v sociálně vyloučených lokalitách v Mostě.

Videoreportáž

https://www.youtube.com/watch?v=E7T6tq0ju5A

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru