Policisté kontrolovali řidiče v celém okrese. Osmnáctkrát zjistili, že byl porušen zákon
Ilustrační foto
Most

Mostecko - Na mosteckých silnicích proběhla uplynulý pátek a včerejší středu bezpečnostní akce v rámci organizace Roadpol. Vyhlášena byla ředitelstvím dopravní policie Policejního prezidia České republiky. Uniformované hlídky se zaměřily především na to, jak se řidiči plně věnují řízení vozidel. Dále kontrolovaly zákaz držení mobilního telefonu během jízdy, zajímaly se o činnost osádky nákladních automobilů, pátraly po osobách, vozidlech a věcech.

Policisty bylo možné potkat během těchto dvou dní na předem vytipovaných úsecích v Mostě a přilehlém okolí. V rámci této akce zastavili 59 vozidel a zjistili 18 porušení zákona. Motoristé odjeli ve 14 případech s pokutou v celkové výši 4900 korun a 4 přestupky dopravní policisté oznámili správnímu orgánu.

Nedovolené držení hovorového zařízení odhalili strážci zákona při 9 kontrolách a všem řidičům uložili pokuty v celkové sumě 3000 korun. Jeden šofér měl svůj automobil v technicky nevyhovujícím stavu. Čtyři řidiči nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Ti odjeli s pokutou dohromady za 1700 korun.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru