VIDEO: Zasáhla v Mostě vyšší moc? Policisty přivedla náhoda k umírajícímu muži, když jeli na pomoc jinému
Zasahující policisté. Foto: Policie ČR
Most

Most - To co se stalo uplynulý pátek, převyšuje hranici lidského chápání. V nočních hodinách zřejmě zasáhla vyšší moc v souvislosti s ohrožením a záchranou lidského života. V jednom z bytů v centru Mostu v pátém patře bylo oznámeno vážné ohrožení zdraví muže. Ten se měl sebepoškodit a prvotní informaci dostali městští strážníci. Poté tam byli vysláni i policisté mosteckého obvodní oddělení nadstrážmistři Aleš Růžička a Michal Mundok, kteří k místu okamžitě spěchali.

"Jakýmsi nedopatřením tato policejní hlídka obdržela informaci, která je navedla do sousedního domu, téměř totožného čísla popisného. Během chvíle vystoupali do pátého patra a zjistili, že se tam žádné jiné složky IZS nenachází. Jejich zrak se ovšem zaměřil na pootevřené dveře, ze kterých se linul chrapot. V tu chvíli neváhali ani minutu. Přestože jsou ve služebním poměru u policie krátkou dobou, heslo „Pomáhat a chránit“ naplnili dokonale. Za dveřmi totiž objevili ležícího muže v tratolišti krve, který bojoval o svůj život," uvádí mluvčí policistů Václav Krieger.

https://www.youtube.com/watch?v=y9SvGt7Pb5Y

Policisté zjistili, že má hluboké řezné rány na horních končetinách a upadá do bezvědomí. Neváhali ani vteřinu a zatím co ve vedlejším domě probíhala záchrana života jiného muže, profesionálním způsobem zahájili proces první pomoci. Zraněnou osobu uložili zachránci do stabilizované polohy. Prostříhali mikinu, aby mohli zaškrtit řezné rány a zamezili tak dalšímu výtoku krve. Uvolnili dýchací cesty, sledovali aktuální zdravotní stav a snažili se udržet muže při vědomí. V průběhu poskytování první pomoci telefonicky komunikovali se záchranáři, kteří dorazili po několika minutách. Lékař na místě zasahující hlídce sdělil, že pokud by nebyla muži poskytnuta okamžitá pomoc, svým zraněním by určitě podlehl. Policisté svým rozhodným jednáním a profesionálním přístupem přispěli k tomu, aby nebyl zmařen lidský život.

"Na zranění obou mužů se nepodílela jiná osoba. Tato souhra náhod a dva současně probíhající zákroky dopadly přežitím. Bližší okolnosti prověřují mostečtí kriminalisté," dodává Václav Krieger.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru