Ústecký kraj - Horkým letním dnům zvoní hrana. Nastane totiž velká změna. Na detaily není třeba se ptát. Díky titulku my všechno už znát.

Všechno jednou začíná, ale i končí. To bude ten důvod, proč se loučí. Teplému počasí se odejít zachtělo. Ve skutečnosti mu nic jiného nezbylo. Kormidla se ujmou tlakové níže. Pomůžou však také tlakové výše. Chladnější oceánský vzduch se k nám dostane. Přidá se déšť a všechno tím pádem nastane.

Takže asi tak nějak… 26. srpna v celém Ústeckém kraji byla jasná obloha. O půlnoci a krátce po ní. Potom už to bylo horší, respektive méně jasné. Už v (brzkých) ranních hodinách se objevily dešťové kapky. Další dorazily v pozdním večerním čase a souvisely s docela rozsáhlým bouřkovým komplexem. Pátek byl ještě tropickým dnem, sobota už nikoli. Nejvyšší odpolední teploty se zastavily na hodnotách nejčastěji okolo 23 až 27 °C, ojediněle až 28 °C.

Vsuvka: Na přelomu soboty a neděle se dozvíme, zdali tu máme dalšího cestovatele v čase, nebo jestli jisté osobě prostě jenom (konečně) vyšla předpověď. 27. srpna se moc neopálíme, spíše asi vůbec. Důvodem bude zvlněné frontální rozhraní, „sedící“ především nad západní polovinou České republiky, tudíž naším krajem. Odpoledne a v první řadě (pozdě) večer nepřekvapí déšť, přesněji řečeno bouřky. Nejnižší ranní teploty kolem 17 až 13 °C. Nejvyšší odpolední teploty okolo 18 až 22 °C, teoreticky až 23 °C. 28. srpna to vypadá na další zamračený den, do určité míry i deštivý. K tomu nejnižší ranní teploty kolem 17 až 13 °C a nejvyšší odpolední teploty okolo 14 až 18 °C (slušná teplotní nuda).

Aktuální dlouhodobý výhled v období od 29. srpna do 10. září s návratem tropických teplot ani omylem nepočítá. Vlastně ani letních. A tak se klidně může stát, že 25. srpen ve statistikách skončí jako poslední tropický den roku 2023. Kdoví, co nás čeká a nemine v posledních čtyřech měsících tohoto letopočtu?

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru