FOTO: Mirai prohlásil Mosteckou slavnost za největší koncert v téhle zemi
Show skupiny Mirai v Mostě. Foto: Oldřich Hájek
Most

Most - Nejlepší počasí, nejlepší skladba interpretů a spousta dalších nej. V Mostě skončila v noci ze soboty na neděli největší městská událost: Mostecká slavnost. Přilákala do areálu děkanského kostela desítky tisíc lidí, zřejmě nejvíc za dobu svého trvání.

Kolik přesně lidí dorazilo, lze jen odhadovat. Město dělá Mosteckou slavnost totiž zcela zdarma, nevybírá žádné vstupné. A přesto se z původních hornických oslav postupem let vypracovaly slavnosti nejen na největší událost ve městě pod Hněvínem, ale dost možná na jednu z nejlepších kulturních událostí v Česku. "Prohlašuju tenhle koncert za největší v téhle zemi v letošním roce!" prohlásil z pódia zpěvák Mirai Navrátil ze skupiny Mirai. Byl rozhodně jedním z taháků slavnosti v roce 2023.

Ale v sobotu večer sledovaly vysoké tisíce lidí nejen jeho vystoupení, ale zaplnily i prostor u druhého a třetího podia. A když hráli slovenští Horkýže Slíže, zároveň Yo Yo Band a už se lidé řadili u hlavní stage, bylo v tuto chvíli na okraji Mostu asi nejvíce lidí v celé jeho historii.

Na slavnostech vystoupilo ke třem desítkám umělců z Česka a Slovenska. Podívejte se na obrázky, videoreportáž se připravuje.

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru