VIDEO: Nový kruhový objezd před Kláštercem už má hotový základ
Takto vypadala stavba první zářijový víkend. Foto: jip
Most

Vernéřov – Kruhový objezd na silnici I/13 u Vernéřova mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří roste před očima. 

„Na stavbě okružní křižovatky ve Vernéřově na silnici I/13 jsme dokončili pokládku obrub a nyní se připravujeme na betonáž prstence. Řidiči místem projedou obousměrně se sníženou rychlostí. Stavební práce plánujeme dokončit do konce října," hlásí Ředitelství silnic a dálnic u přiloženého videa.

Stavbu zahájili dělníci 31. července, kdy osadili na silnici dočasné dopravní značení. Okružní křižovatka je navržena jako jednopruhová o vnějším průměru 46 m, se šířkou okružního pásu 4,8 m. Povrch vozovky je asfaltový, povrch prstence je betonový lemovaný na styku s vozovkou přejízdným kamenným obrubníkem a na rozhraní se zelení kamenným silničním obrubníkem. Středový ostrov bude tvořen zeminou, která bude oseta travním semenem. Výška zemního tělesa uprostřed ostrova bude 1,5 m, tak aby bylo zamezeno průhledu přes okružní křižovatku. Betonové zpevnění středového prstence je přizpůsobeno průjezdu nákladních souprav a nadrozměrnému nákladu ve směru Klášterec nad Ohří – Kadaň a průjezdu nadrozměrnému nákladu v přímém směru Klášterec nad Ohří – Chomutov. Výškové řešení komunikace zůstává zachováno. 

Zhotovitel stavby za 8,687 mil. Kč bez DPH je společnost STRABAG a.s. 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru