Dluh na výživném se vyšplhal ke 40 tisícům. Ilustrační foto
Most

Most – Zpravidla jsme zvyklí, že alimenty neplatí muži. Tentokrát si ale od policejní vyšetřovatelky převzala obvinění 25letá Mostečanka, a to ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Ta zřejmě zapomněla, že ji po světě běhají dvě děti.

Minulý rok v létě Okresní soud v Mostě ženě určil, že bude na každé z dětí přispívat částku ve výši 1500 korun. „Povedlo se jí to jenom jednou, ačkoliv zdravotně omezená nebyla, nedostatečné majetkové možnosti nemá a ani ji v tom nebránily žádné závažné okolnosti," uvedl policejní mluvčí Václav Krieger.

Přesto od loňského října neposlala ani korunu a do současné doby se dluh stíhané vyšplhal na 39 tisíc korun. Mostečanka neplněním zákonné povinnosti posílat výživné vystavila oprávněnou osobu do nebezpečí nouze. Základní potřeby dětí musely být pak hrazeny pomocí dávek státní sociální podpory různými příspěvky. „Obviněná stane opět před soudem, tentokrát může ale v případě uznání viny odejít až tříletým trestem," dodal mluvčí. 

REKLAMA

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru